خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید
تجهیزات بیمارستانی تجهیزات کلینیک زیبایی داروخانه

جنتامایسین چیست؟ انواع جنتامایسین _ آپدیت (۱۴۰۳)

انواع جنتا

جنتامایسین چیست؟ انواع جنتامایسین _ آپدیت (۱۴۰۳)

یکی از مشکلاتی که به هر حال هر فرد ممکن است بنا به دلایلی در زندگی خود تجربه کند، ابتلا به عفونت‌های باکتریایی است. راه‌های درمانی مختلفی برای این منظور وجود دارد که من جمله می‌توان به استفاده از پماد‌های آنتی‌بیوتیک اشاره کرد.

پماد جنتامایسین از جمله محصولات آنتی‌باکتریایی است که به صورت موضعی برای درمان عفونت‌های باکتریایی استفاده می شود. جهت آگاهی از کاربرد‌های پماد جنتا و نحوه استفاده صحیح از این محصول، این مقاله از سایت تجهیزات پزشکی خسروی دانش را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات جامعی از پماد جنتا و دیگر محصولات جنتامایسین کسب نمایید.

مشتریان میتوانند جهت خرید پماد جنتامایسین با شماره تماس ما ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشند. کارشناسان فروش ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز به راهنمایی، به شما کمک کنند.

پماد استریل چشمی جنتامایسین

پماد جنتامایسین یک آنتی‌بیوتیک موضعی است که برای درمان بسیاری از عفونت‌های باکتریایی پوست استفاده می‌شود. این پماد می‌تواند عفونت‌هایی که با سایر آنتی‌بیوتیک‌های موضعی درمان نشده است را درمان کند.

دقت کنید برای عفونت‌های ویروسی و قارچی از این پماد استفاده نکنید چرا که کارایی ندارد. استفاده غیر ضروری یا بیش از حد از این آنتی‌بیوتیک می‌تواند باعث کاهش اثر آن شود.

معرفی جنتامایسین

پماد جنتکس یک دارو برای درمان عفونت‌های پوستی مانند اگزما، پسوریازیس، جوش، سوختگی و یا عفونت‌های پوستی جزئی مانند استمنه، فولیکولیت و… می‌باشد. این پماد از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند.

کاربرد پماد چشمی جنتامایسین

پماد موضعی جنتامایسین برای درمان عفونت‌های اولیه پوستی از قبیل ایمپتیگو واژگیوزا، فولیکولیت سطحی، اکتیما، فورونکولوز، سایکوزیس باربی و پیودرمان گانگرنوزوم استفاده می‌شود.

همچنین از این پماد برای درمان عفونت‌های ثانویه پوستی مانند درماتیت جوش‌های عفونی، آکنه پوسچولار، پسوریازیس، درماتیت تماسی آلوده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نکات لازم جهت استفاده از پماد جنتامایسین

 1. یکی از نکاتی که حتما باید توجه داشته باشید حساسیت به جنتامایسین می‌باشد. اگر در گذشته به جنتا یا سایر آنتی‌بیوتیک‌ها حساسیت داشته‌اید حتماٌ به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. پوست آسیب‌دیده ممکن است مقدار بیشتری از جنتامایسین را جذب کند و احتمال بروز عوارض جانبی افزایش یابد.
 3. مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود.
 4. در صورتی که با مشکلات حاد ریوی رو به رو شدید سریعاٌ به پزشک مراجعه کنید.
محصول فروشی : خرید ویال لیدوکائین و پماد زایلاپی

جنتامایسین چیست؟

عوارض پماد جنتکس

تحریک پوستی و قرمزی به همراه خارش پوستی می‌تواند از علائم حساسیت پوست با جنتامایسین باشد که در صورت تداوم یا بدتر شدن آن می‌بایست سریعاٌ به پزشک مراجعه کنید. عوارض جانبی برای هر دارو وجود دارد اما عملکرد بدن هر فرد متفاوت است و ممکن است هرگز فردی به هیچ یک از عوارض جانبی داروها مبتلا نشود.

بسیاری از افراد که از این پماد استفاده می‌کنند عوارض جانبی جدی ندارند در موارد نادر استفاده دوره‌های طولانی مدت از پماد جنتا ممکن است منجر به انواع دیگر از عفونت‌های پوستی مانند عفونت قارچی یا سایر عفونت های باکتریایی شود.

نحوه استفاده از پماد جنتا

ابتدا دستان خود را به خوبی بشویید و سپس ناحیه آسیب‌دیده را تمیز کنید. سپس مقدار کمی از پماد را روی محل آسیب‌دیده بمالید و سعی کنید ناحیه هدف را تمیز نگه دارید. از این پماد معمولاً ۳ تا ۴ بار در روز به مقدار کمی روی محل آسیب‌دیده استفاده می‌شود.

این پماد برای عفونت‌های پوستی تجویز شده و اگر به هر دلیلی به بینی یا دهان شما برخورد کرد، دارو را پاک کنید و آن محل را به خوبی با آب بشویید. سعی کنید مرتب و به موقع از این دارو استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن به دست بیاورید.

استفاده زیاد از این پماد باعث بهبود سریع‌تر شما نخواهد شد بلکه عوارض جانبی این دارو را افزایش می‌دهد. استفاده از این دارو را تا کل دوره درمان ادامه دهید حتی اگر علائم پس از چند روز از بین برود. متوقف کردن زودهنگام این دارو ممکن است به رشد مجدد باکتری‌ها بیانجامد که منجر به بازگشت عفونت می‌شود.

روش مصرف داروی فراموش شده جنتا

دارو را مطابق دستور پزشک و در زمان‌های تعیین شده مصرف کنید و در صورتی که مصرف آن را فراموش کردید به محض اینکه متوجه شدید دارو را مصرف کنید. اگر به زمان مصرف مقدار بعدی نزدیک هستید، به هیچ عنوان برای جبران مقدار فراموش شده مقدار مصرف بعدی خود را افزایش ندهید.استفاده بیشتر از مقدار توصیه شده این دارو، دوره درمان شما را نه تنها کوتاه‌تر نخواهد کرد بلکه ممکن است دوره درمان را طولانی‌تر کند.

تداخل دارویی پماد جنتکس

اثرات برخی از داروها با هم ممکن است خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش دهد یا ممکن است باعث شود دارو به درستی عمل نکند. البته تداخل دارویی ممکن است همیشه اتفاق نیفتد به همین خاطر اگر دارویی قبل از تجویز جنتامایسین استفاده می‌کنید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا پزشک بتواند نظارت دقیق‌تری بر روی داروهای شما داشته باشد. داروهایی که ممکن است با پماد جنتکس تداخل دارویی داشته باشد شامل آنتی‌بیوتیک های تزریقی مانند آمیکاسین می‌باشد.

محصولات فروشی: وسایل پانسمان

<yoastmark class=

آمپول جنتامایسین

آمپول جنتا متعلق به خانواده آمینوگلیکوزیدها است که برای درمان عفونت‌های باکتریایی مانند عفونت گوش و دستگاه ادراری استفاده می‌شود. این آمپول برای درمان عفونت‌های باکتریایی جدی در بسیاری از نقاط مختلف بدن استفاده می‌شود. معمولاٌ آمپول جنتا زمانی استفاده می‌شود که سایر داروها برای درمان عفونت باکتریایی موثر نباشند.

عوارض جانبی آمپول جنتا

همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند اما بسیاری از مصرف‌کنندگان هیچ نوع عارضه‌ای نداشته باشند. یکسری از عوارض‌ بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف دارو، از بین می‌روند.

در صورت مشاهده عوارض های زیر به پزشک اطلاع دهید:

 1. درد، قرمزی و تورم در محل تزریق
 2. تهوع، استفراغ، ناراحتی معده یا از دست دادن اشتها
 3. اسهال، شکم درد  یا معده درد، گرفتگی عضلانی، مدفوع همراه با خون

کاربرد قطره گوش جنتامایسین

قطره‌ گوش جنتامایسین برای درمان عفونت‌های گوش به کار می‌رود. این قطره سبب کشتن باکتری‌های ایجادکننده عفونت می‌شود، در صورت متورم شدن و عفونی شدن گوش، پزشک ممکن است قطره‌هایی را تجویز نماید که حاوی هیدروکورتیزون باشد.

این قطره‌ها سبب کاهش التهاب و درمان عفونت می‌شوند. قطره جنتامایسین برای پیشگیری از ابتلا به عفونت پس از عمل گوش و یا آسیب‌دیدگی گوش به کار می‌رود.

محصول فروشی فروشگاه : خرید ست سرم

قطره گوش جنتامایسین

عوارض قطره گوش جنتامایسین چیست؟

تمام داروها در کنار تأثیرات مثبتی که دارند، می‌توانند مسبب عوارض ناخواسته‌ای در بدن باشند. اگر چه این عوارض در همه افراد به وجود نمی‌آید اما با گذر زمان بدن، خود را با داروی جدید وفق می‌دهد و این علائم نیز برطرف می‌شوند. اگر علائم ادامه پیدا کردند و یا رنج‌آور شدن حتماً با پزشک خود مشورت نمایید.

کرم جنتا چیست و چه کاربردی دارد؟

کرم جنتامایسین برای درمان بیماری‌های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از رشد باکتری عامل عفونت جلوگیری می‌کند و عفونت پوستی را از بین می‌برد.

به تاریخ انقضاء کرم جنتا توجه کنید. اگر کرمی که استفاده می‌کنید تاریخ انقضاء آن تمام شده است، آن را دور بیاندازید و از آن استفاده نکنید.

هرگز کرم جنتامایسین را به فرد دیگری  که علائم مشابه  شما را دارد تجویز نکنید. داروها ممکن است مطابق با بدن فرد دیگری علائم دیگری از خود نشان دهند.

تداخلات دارویی کرم جنتامایسین

تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی را افزایش دهد. جنتامایسین ممکن است با آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزید تزریقی مانند آمیکاسین، آمپول جنتا و توبرامایسین تداخل دارویی داشته باشد.

عوارض جانبی کرم‌ جنتا

 1. سوزش پوست
 2. خشکی پوست
 3. ورم و قرمزی پوست
 4. خستگی
 5. تنگی نفس
 6. تورم دهان
 7. تورم صورت، لب، زبان یا گلو

اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از کرم جنتامایسین می‌باشد، حتماً با پزشک خود در میان بگذارید.

قطره چشم جنتامایسین

قطره جنتا برای عفونت‌های باکتریایی چشم یا پلک‌ها تجویز می‌شود. این قطره چشمی با کشتن باکتری‌های عامل عفونت، وضعیت چشم را بهبود می‌دهد. ورم ملتحمه عفونی در عرض چند روز و بدون عارضه از بین می‌رود. برای درمان عفونت‌های شدیدتر، یک داروی آنتی‌بیوتیکی مانند قطره چشم جنتامایسین می‌تواند مفید باشد.

قطره چشم جنتامایسین برای آسیب‌های جزئی چشم، مانند خراش و سایش قرنیه نیز تجویز می‌شود. در چنین مواردی قطره چشم برای جلوگیری از عفونت و بهبود سریع‌تر چشم تجویز می‌شود.

محصولات فروشی فروشگاه : خرید انواع زیرانداز یکبار مصرف 

قطره چشم

روش مصرف قطره چشم جنتامایسین

قبل از شروع درمان با قطره چشم جنتا، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه نمایید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به دارو به دست بیاورید و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید.

قطره چشم جنتامایسین را به طور منظم و سر یک ساعت مشخص استفاده نمایید تا بیشترین اثربخشی را برای شما به همراه داشته باشد. این دارو را مانند آنتی‌بیوتیک‌های دیگر باید یک دوره درمانی کامل استفاده کنید.

موارد منع مصرف قطره چشم جنتامایسین

 1. به تاریخ انقضای قطره چشم جنتا توجه کنید، اگر قطره‌ای که در اختیار دارید تاریخ انقضای آن تمام شده است، آن را دور بیاندازید و از آن استفاده نکنید.
 2. هرگز قطره چشم جنتامایسین را برای فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان تجویز نکنید.
 3. تداخل دارویی قطره چشم جنتا را چک کنید و اگر در حال استفاده از دارویی هستید که با این دارو تداخل دارد، با پزشک خود درمیان بگذارید.

عوارض جانبی قطره چشم جنتا

 1. سوزش، قرمزی یا ناراحتی چشم مانند خشکی یا خارش و آبریزش چشم که علائم بعد از مصرف این قطره چشمی می‌باشند.
 2. تاری دید اگر برای شما اتفاق افتاد، تا بازگشت دید کامل، از رانندگی بپرهیزید.
 3. اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از قطره چشم جنتا می‌باشد، به پزشک خود اطلاع دهید.
خرید امن : راهنمای خرید

هزینه خرید جنتامایسین

 1. نوع جنتامایسین: جنتامایسین در اشکال مختلفی مانند آمپول، پماد و قطره چشمی موجود است. هر نوع جنتامایسین قیمت خاص خود را دارد.
 2. میزان جنتامایسین: قیمت جنتامایسین با توجه به مقدار آن (میلی گرم یا گرم) تعیین می‌شود.
 3. برند جنتامایسین: برندهای مختلف جنتامایسین ممکن است قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

فروشگاه تجهیزات پزشکی خسروی دانش در این راستا آماده همکاری با کلینیک‌ها و مراکز درمانی می‌باشد شما می توانید برای سفارشات خود از طریق شماره تماس و واتساپ ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ با ما در ارتباط باشید.

با خرید مرقوم به صرفه و پرداخت در محل با خیالی آسوده کالاهای خود را سفارش دهید.

امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم، با آرزوی توفیق روز افزون برای شما هم میهنان گرامی، شاد، سلامت و تندرست باشید.

نظرات (8)

 1. مرجان موسی پور

  پماد جنتامایسین چشمی چند؟

  1. مدیر سایت

   سلام لطفا برای سفارش واتساپ پیام بدید، با تشکر

 2. سکینه قنبری

  با تشکر از اطلاعات مفید در این مقاله. برای من بسیار ارزشمند بود

  1. مدیر سایت

   خوشحالیم که تونستیم بهتون کمک کنیم، مرسی از دیدگاهتون

 3. فرهاد مرتضوی

  جنتا تعداد بالا می خوام برای کلینیک زیبایی قیمت مناسب می تونید برام تهیه کنید؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، بله می تونیم از قیمت داروخانه هم براتون ارزونتر تهیه کنیم، لطفا با ما تماس بگیرید

 4. تقی فتاحی

  پماد جنتامایسین چشمی برای عفونت چشم مناسب است؟

  1. مدیر سایت

   سلام در صورتی که دکتر تجویز کنه بله در غیر این صورت سر خود از این محصول برای چشم استفاده نکنید، ممکنه عوارض جانبی براتون به وجود بیاد.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پر فروش

لوپ پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
لوپ دندانپزشکی چیست؟ کاربرد و ویژگی لوپ های پزشکی
گوشی پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
گوشی پزشکی چیست؟ انواع گوشی پزشکی
چکش رفلکس
تجهیزات بیمارستانی
چکش رفلکس چیست؟ کاربرد چکش معاینه
پالس اکسیمتر
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
پالس اکسیمتر چیست؟ انواع دستگاه پالس اکسیمتر
پنبه بهداشتی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
بهترین برند پنبه بهداشتی – خرید پنبه بهداشتی ۱۰۰ گرمی
دهان بازکن
تجهیزات دندانپزشکی
انواع دهان بازکن دندانپزشکی _ ویژگی های دهان بازکن
تیغ جراحی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع تیغ بیستوری _ خرید تیغ جراحی
بن ماری آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی
کاربرد بن ماری آزمایشگاهی _ انواع دستگاه بن ماری
ساکشن دندانپزشکی
تجهیزات دندانپزشکی
ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی
موتور ایمپلنت
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی
موتور ایمپلنت چیست؟ انواع موتور ایمپلنت _ آپدیت (۱۴۰۳)
سانتریفیوژ آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
سانتریفیوژ  چیست؟ انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی _ آپدیت ۱۴۰۳
دستگاه فور
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه فور چیست؟ انواع دستگاه فور آزمایشگاهی _ آپدیت (۱۴۰۳)
خرید گاز استریل و غیر استریل
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
گاز استریل و غیر استریل طبی _ گاز استریل پزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
فشارسنج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
رطوبت ساز
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ انواع دستگاه اکسیژن ساز _ آپدیت (۱۴۰۳)
صندلی-تابوره-پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
صندلی تابوره چیست؟ انواع صندلی تابوره _ آپدیت (۱۴۰۳)
تشک مواج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
تشک مواج چیست؟ انواع تشک زخم بستر _ آپدیت (۱۴۰۳)
اتوکلاوها
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه اتوکلاو  چیست؟ انواع دستگاه اتوکلاو _ آپدیت (۱۴۰۳)
یونیت دندانپزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
یونیت دندانپزشکی چیست؟ انواع یونیت دندانپزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
تب-سنج-دیجیتالی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دماسنج طبی چیست؟ انواع تب سنج پزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
سرجی فیکس سر
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
سرجی فیکس چیست؟ انواع سرجی فیکس _ آپدیت (۱۴۰۳)
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه