خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید
تجهیزات بیمارستانی تجهیزات کلینیک زیبایی داروخانه

انواع آنژیوکت | خرید آنژیوکت _ آپدیت (۱۴۰۳)

آنژیوکت

انواع آنژیوکت | خرید آنژیوکت _ آپدیت (۱۴۰۳)

آنژیوکت یک ابزار پزشکی است که با اسم‌هایی همچون کاتتر وریدی، آی وی کانولا، برانول و کاتتر‌عروق شناخته می‌شود. این محصول پزشکی غالباً برای تزریق و به اصلاح رگ‌گیری کاربرد دارد، دسترسی سریع وریدی عروق را فراهم می‌کند و ساختاری تشکیل شده از لوله‌ کوچک انعطاف‌پذیر کاتتر متصل به نیدل دارد.

آنژیوکت چیست؟

کاربرد آنژیوکت:

از کاتتر‌عروق برای نمونه‌گیری خون، تزریق‌های نسبتاٌ طولانی‌ مدت وریدی، همودیالیز و تزریقات با شدت نسبتاٌ بالای دارو استفاده می‌شود. همچنین آی وی کانولا دارای چسبندگی مناسب با شکل پروانه‌ای برای استفاده‌ آسان کاربر است. از آنژیوکت‌ها در بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، مطب‌ها، کلینیک‌ها و مراکز درمانی استفاده می کنند.

مشتریان میتوانند جهت خرید انواع گیج آنژیوکت با شماره تماس ما ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشند. کارشناسان فروش ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز به راهنمایی، به شما کمک کنند.

روش کار با آنژیوکت:

آی وی کانولا از طریق یک سوزن وارد بدن می‌شود و وقتی که کاتتر در رگ و بدن بیمار وارد شد، سوزن یا نیدل از آنژیوکت خارج می‌شود و کاتتر در رگ می‌ماند و با یک چسب آنژیوکت (چسب ضد حساسیت) روی پوست بیمار فیکس می‌شود.

Angioket

اجزای آنژیوکت:

 1. سرسوزن: در قسمت فوقانی آنژیوکت، یک نیدل تعبیه‌ شده است که به دلیل ظرافت بالا و تیزی فوق‌العاده و برشی که دارد، باعث دسترسی بهتر و دقیق‌تر به رگ‌ها و آسیب و جراحت کمتر در بافت بدن می‌شود.
 2. مجرای اصلی: کاتتر یا مجرای اصلی در واقع همان لوله‌ پلاستیکی نرم انعطاف‌پذیر است که معمولاً از جنس پلی‌یورتان یا تفلون تیوب ساخته می‌شود تا عملکرد داخلی طولانی مدت داشته باشد و در برابر پیچ‌خوردگی مقاوم باشد.
 3. پورت یا دریچه تزریق: پورت برای تزریق دارو تعبیه شده و از جنس پلی‌اتیلن ساخته شده است. رنگ‌ این قطعه بر اساس استاندارد گیج تعیین می‌شود.
 4. باله‌های آنژیوکت: باله‌های انعطاف‌پذیر و تاشوی آنژیوکت برای سهولت در دست گرفتن آنژیوکت، اتصال و همینطور فیکس یا ثابت ماندن آن به بدن بیمار تعبیه شده است.
 5. نگهدارنده سوزن: همان محفظه پلاستیکی روی سوزن است که مانع از برخورد سوزن با اجسام دیگر می‌شود.
 6. محفظه برگشت خون: محفظه شفاف تعبیه شده بر روی آنژیوکت با نمایش برگشت خون، باعث اطمینان از رگ‌گیری صحیح می‌شود.

انواع آنژیوکت:

مدل‌های مختلفی از آنژیوکت‌ها وجود دارند که هر مدل براساس ویژگی خاصی که در کاربرد خود دارد، با یک رنگ مشخص می‌شود. آنژیوکت‌ها در هفت نوع متفاوت و در سایزهای ۱۴ الی ۲۶ با رنگ‌های آنژیوکت نارنجی، خاکستری، سبز، صورتی، آبی، زرد و بنفش موجود هستند. معمولاً کلاهک رنگی آنژیوکت نشان‌دهنده‌ سایز سوزن کاتتر‌عروق است. اعداد سایز آی وی کانولا، مشخص‌کننده میزانی هستند که به وسیله آن هزار میلی‌لیتر آب نمک عبور می‌کند. آنژیوکت سایز ۱۶ هزار میلی‌لیتر، آب نمک را در ۱۶ دقیقه عبور می‌دهد به همین دلیل عدد سایز آنژیوکت با قطر کاتتر رابطه‌ عکس دارد یعنی هر چه عدد سایز کمتر باشد قطر کاتتر آن بیشتر خواهد بود.

محصولات فروشی : انواع سرنگ ساده و لوئرلاک

Angioket-purple

 • کاتتر‌عروق بنفش:

این آنژیوکت با سایز ۲۶، ظریف‌ترین نوع  آنژیوکت است که برای نوزادان تازه متولد استفاده می‌شود. در واقع بیشترین کاربرد آی وی کانولا بنفش، مربوط به بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان است.

آنژیوکت زرد

 • آنژیوکت زرد:

این آنژیوکت سایز ۲۴ می باشد و از دسته آنژیوکت‌های ظریف به حساب می‌آید که برای کودکان و البته افراد بالغ استفاده می‌شود. آنژیوکت زرد، جریان مایع کمی را از خود عبور می‌دهد و به همین علت بیشتر برای انتقال دارو و مایعات کاربرد دارد تا تزریق مستقیم.

 • آنژیوکت آبی:

آنژیوکت آبی سایز ۲۲ است و با عبور۱۰۰۰ میلی‌لیتر آب نمک در مدت زمان ۲۲ دقیقه و همچنین به خاطر داشتن قطر داخلی ۰٫۶ و قطر خارجی ۰٫۹ میلی‌متر، برای افراد با آستانه تحمل درد کم همچون کودکان، نوجوانان و افراد سالخورده مناسب است. این کاتتر‌عروق در تزریق خون کاربرد ندارد اما تزریق‌های وریدی با جریان متوسط را می‌توان با آنژیوکت آبی انجام داد.

Angiocyte-pink

 • آنژیوکت صورتی:

آنژیوکت صورتی با سایز ،۲۰ بزرگترین سایز کاتتر‌عروق است که برای افراد بالغ و افرادی که رگ‌های نازکی ندارند مناسب است. این سایز آنژیوکت برای تزریق‌های داخل ورید و تزریق خون فوق‌العاده است و برای تزریق دارو و موارد اورژانسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. عمده مصرف آن در سرم‌تراپی و تزریق داروهای بیمارستانی است.

آنژیوکت سبز

 • آنژیوکت سبز:

آی وی کانولا سبز با سایز ،۱۸ برای استفاده در اتاق عمل مناسب است. با اینکه قطر کاتتر‌عروق سبز نسبت به آنژیوکت‌های نارنجی و خاکستری، کمتر است اما باز هم مناسب کودکان و خردسالان نیست و مربوط به بزرگسالان می‌شود چرا که هنگام جایگذاری دردناک است.

Gray-angiocyte

 • آنژیوکت خاکستری:

سایز آنژیوکت خاکستری، ۱۶ است و دومین آنژیوکت قطور به حساب می‌آید. آی وی کانولا نارنجی برای ترانسفوزیون خون و مواد پنوموتوراکس استفاده می‌شود. طول سوزن این نوع کاتتر‌عروق، ۵۰ میلی‌متر است و نیازمند جایگذاری عمیق در رگ بیمار دارد. بنابراین آنژیوکت خاکستری هم تا حد زیادی دردآور محسوب می‌شود و فقط برای بزرگسالان مناسب است.

محصول فروشی فروشگاه : خرید سوزن کانولا

Angioket-orange

 • آنژیوکت نارنجی:

آنژیوکت نارنجی با سایز ۱۴ ، قطورترین نوع آنژیوکت است. کاتتر‌عروق نارنجی به خاطر قطر زیادی که دارد درد زیادی را ایجاد می‌کند به همین خاطر فقط مناسب بزرگسالان با استانه درد بالا است. از آنژیوکت سایز ۱۴ معمولاً برای تزریق مقدار زیادی از محلول‌های چسبناک، مایعات یا کلوئیدهای با غلظت بالا استفاده می‌شود. آنژیوکت نارنجی برای انتقال خون به بزرگسالان گزینه‌ بسیار مناسبی است. طول سوزن آنژیوکت نارنجی نیازمند جایگذاری عمیق در رگ بیمار است و در نتیجه درد بیشتری دارد.

نکته: پیدا کردن رگ در افراد مسن سخت‌تر است و رگ به سرعت پاره و یا بومیه می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل از آنژیوکت با سوزن های کوچک استفاده می‌کنند.

نحوه استفاده از آنژیوکت:

 1. ابتدا محل تزریق انتخاب شود و با پد الکلی به خوبی استریل شود.
 2. آنژیوکت از بسته‌بندی خارج شود و درپوش محافظ سوزن از روی آن برداشته شود.
 3. برای پیدا کردن رگ مناسب، از تورنیک یا رگ گیر استفاده کنید. تورنیک باید در ۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متری محل مورد نظر محکم بسته شود به ‌طوری‌ که جریان خون وریدی را کاهش دهد اما جریان خون شریانی متوقف نشود.
 4. نوک سوزن آنژیوکت به صورت اوریب و به آرامی در رگ فرو شود.
 5. به محض مشاهده شدن خون در محفظه نمایش، تورنیک باز شود.
 6. حالا باید سوزن کشیده شود و کاتتر تا قسمت باله‌های آن وارد رگ شود.
 7. در مرحله بعد برای فیکس شدن کاتتر در رگ، از چسب کاغذی بر روی باله‌ها کمک گرفته شود.

نکته: برای اطمینان از نصب درست آن می‌توان از یک سرم نمکی استفاده کرد. باید توجه داشت، هرگونه بروز درد، تورم، و یا قرمزی، نشان‌دهنده صحیح قرار نگرفتن آنژیوکت خواهد بود و باید دوباره مراحل ذکر شده تکرار شود.

باید دقت داشت کاتتر‌عروق یک وسیله‌ یکبار مصرف است و بیش از ۴۸ ساعت نباید استفاده شود و اگر به زمان بیشتری نیاز بود باید تعویض گردد مگر در مواردی که پزشک اجازه نگه داشتن آن را تا ۷۲ ساعت بدهد.

کاتتر‌عروق در چه قسمت‌هایی از بدن قابل استفاده می‌باشد؟

آنژیوکت در دست‌ها یا بازوها و گاهی هم در پا و ساق پا قرار می‌گیرد. گاهی مسیر وریدی بزرگتری باید برای تزریق فراهم شود که در این صورت در وریدهای بزرگتر و مرکزی مانند سینه و گردن و کشاله‌ ران تعبیه می‌شود.

اسکالپ پروانه‌ای چیست؟

اسکالپ پروانه ای نوعی سوزن است که برای گرفتن خون یا تزریق وریدی (IV) استفاده می شود. این سوزن از دو سوزن کوچک تشکیل شده است که با یک بال پلاستیکی به هم متصل شده اند. سوزن ها به گونه ای طراحی شده اند که با زاویه ۴۵ درجه وارد پوست شوند و باعث درد و ناراحتی کمتری نسبت به سوزن های سنتی IV می شوند.

اسکالپ پروانه ای اغلب برای استفاده در کودکان و نوزادان ترجیح داده می شود. زیرا رگ های آنها کوچکتر و شکننده تر است. همچنین می توان از آنها در افراد مسن یا افرادی که رگ های شکننده ای دارند استفاده کرد.

محصول فروشی : خرید چسب اتوکلاو ساده و خطدار

What-is-Butterfly-Scallop

انواع مد ل‌های اسکالپ پروانه‌ای:

 1. گیج ۲۱ با رنگ سبز
 2. گیج ۲۲ با رنگ مشکی
 3. گیج ۲۳ با رنگ آبی
 4. گیج ۲۴ با رنگ نارنجی

سوزن پروانه‌ای اسکالپ، از لحاظ موارد کاربرد شباهت زیادی به آنژیوکت دارد اما تفاوت‌هایی هم در آنها وجود دارد. علاوه بر اینکه شکل ظاهری و اجزای تشکیل‌دهنده و سایزها و مدل‌های آن با سوزن پروانه‌ای متفاوت است. باید توجه داشت که آنژیوکت برای تزریقات طولانی مدت مناسب است اما از اسکالپ پروانه‌ای برای افراد در تمامی سنین و مصارف کوتاه مدت بیشتر استفاده می‌شود.

چسب آنژیوکت چیست؟

یک چسب بهداشتی و یکبار مصرف است که در زمان تزریق آنژیوکت یا اسکالپ به رگ، برای ثابت نگه داشتن آی وی کانولا مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چسب استریل بوده و دارای قابلیت نفوذ هوا به محل تزریق می‌باشد که از هر گونه ایجاد ترشحات خونی، ورود خاک، گرد و غبار و هر گونه آلودگی به محل تزریق جلوگیری می‌کند.

محصولات فروشی فروشگاه : خرید انواع سرم تزریقی

Glue-angiect

مزایای چسب آنژیوکت

 1. چسبندگی بسیار بالا جهت ثابت نگه داشتن آنژیوکت
 2. امکان نفوذ هوا و جلوگیری از تورم پوست
 3. ضد آب و دوام بالا
 4. مناسب برای تمامی پوست‌ها
 5. تولید شده از مواد پلی اتیلن
 6. استریل و ضد حساسیت
 7. دارای پد جاذب استریل جهت جذب خون و ترشحات محل تزریق

از آنجایی که آنژیوکت مستقیماٌ وارد رگ می‌شود، برای تثبیت هر چه سریع‌تر آن پس از باز کردن بسته‌بندی استریل، سریعاٌ از چسب استفاده کنید تا به میکروب‌های محیطی آلوده نشود.

صفربند آنژیوکت چیست؟

هپارین لاک، که به عنوان کلاهک هپارین نیز شناخته می شود، یک دستگاه است که برای جلوگیری از انسداد آنژیوکت و خط وریدی (IV) استفاده می شود. این یک درپوش کوچک پلاستیکی است که با یک دریچه لاستیکی مهر و موم شده است. هپارین، یک داروی ضد انعقاد، در داخل کلاهک قرار می گیرد. هنگامی که کلاهک روی آنژیوکت یا خط IV قرار می گیرد، هپارین به داخل خط آزاد می شود و از لخته شدن خون جلوگیری می کند.

هپارین لاک برای بیمارانی که نیاز به تزریق یا IV دارند مفید است. برای مدت طولانی. آنها می توانند به کاهش تعداد سوزن های مورد نیاز بیمار و همچنین خطر عفونت کمک کنند.

مطالب بیشتر: دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی

Safarband-Angioket

مزیت های صفربند آنژیوکت:

 1. به جلوگیری از عفونت کمک می کند. صفر بند آنژیوکت یک محیط استریل را برای آنژیوکت ایجاد می کند که به جلوگیری از عفونت کمک می کند.
 2. به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند. صفر بند آنژیوکت حاوی هپارین است که یک داروی ضد انعقاد است. هپارین به جلوگیری از لخته شدن خون در آنژیوکت کمک می کند.
 3. به جلوگیری از جابجایی آنژیوکت کمک می کند. صفر بند آنژیوکت به ثابت نگه داشتن آنژیوکت در جای خود کمک می کند و از جابجایی و آسیب آن جلوگیری می کند.
محصول پر فروش: چسب cm

سه راه آنژیوکت

سه راه آنژیوکت

۳ راه آنژیوکت یک ابزار پزشکی برای تزریق می باشد که باعث می شود همزمان چند مایع به بدن تزریق شود. این ابزار کاربردی این اجازه را می دهد تا چندین مایع به طور هم زمان از منابع متفاوت به بدن تزریق شوند. این ابزار برای اتصال آنژیوکت، ست سرم و اسکالپ و…کاربرد دارد.

هزینه خرید آنژیوکت؟

قطعاً تمام مشتریان در زمان خرید تجهیزات پزشکی به قیمت آن‌ها توجه می‌کنند. در صورتی که شما کالا‌های ارائه شده در سایت تجهیزات پزشکی خسروی دانش را مورد بررسی قرار دهید، متوجه می‌شوید که  یک محصول از برند‌های مختلف و قیمت‌های متنوعی برخوردار است. شرکت سازنده، کارایی وسیله و همچنین امکانات موجود در آن، بر قیمت نهایی آنژیوکت تأثیر خواهد گذاشت.

فروشگاه تجهیزات پزشکی خسروی دانش در این راستا آماده همکاری با کلینیک‌ها و مراکز درمانی می‌باشد شما می توانید برای سفارشات خود از طریق شماره تماس و واتساپ ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ با ما در ارتباط باشید.

با خرید مرقوم به صرفه و پرداخت در محل با خیالی آسوده کالاهای خود را سفارش دهید.

امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم، با آرزوی توفیق روز افزون برای شما هم میهنان گرامی، شاد، سلامت و تندرست باشید.

نظرات (8)

 1. داوود دهقان

  آنژیوکت آبی می خوام دارید شما تو فروشگاه خودتون؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، بله موجوده لطفا با ما تماس بگیرید

 2. مرادعلی حسینی

  از خواندن این مقاله بسیار خوشحالم لطفا بفرمایید که آنژیوکت سبز هم دارید؟؟

  1. مدیر سایت

   خوشحالیم که تونستیم رضایتمندی شمارو جلب کنیم، بله آنژیوکت سبز موجوده لطفا برای سفارش واتساپ پیام بدید

 3. مسعود زنگنه

  من دانشجوی پیراپزشکی هستم و به تازگی نحوه نصب آنژیوکت رو یاد گرفتم اما اطلاعات دقیقی در مورد انواع گیج آنژیوکت می خواستم به سایت شما آمدم و این اطلاعات جامع و دقیق رو از سایت شما دریافت کردم. خیلی ممنونم که اینقدر جامع و کامل در مورد Angioket نوشتید.

  1. مدیر سایت

   باعث افتخاره که تونستیم رضایتمندی شمارو جلب کنیم. ممنون از دیدگاه سبزتون

 4. پارسا بیگی

  آنژیوکت صورتی چند؟

  1. مدیر سایت

   لطفا برای سفارش محصول و گرفتن قیمت با ما تماس بگیرید و یا واتساپ پیام بدید، با تشکر

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پر فروش

پنس پزشکی
ابزار جراحی, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
پنس چیست و چه کاربردی در جراحی دارد؟(آپدیت ۱۴۰۳)
لوپ پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
لوپ دندانپزشکی چیست؟ کاربرد و ویژگی لوپ های پزشکی
گوشی پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
گوشی پزشکی چیست؟ انواع گوشی پزشکی
چکش رفلکس
تجهیزات بیمارستانی
چکش رفلکس چیست؟ کاربرد چکش معاینه
پالس اکسیمتر
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
پالس اکسیمتر چیست؟ انواع دستگاه پالس اکسیمتر
پنبه بهداشتی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
بهترین برند پنبه بهداشتی – خرید پنبه بهداشتی ۱۰۰ گرمی
دهان بازکن
تجهیزات دندانپزشکی
انواع دهان بازکن دندانپزشکی _ ویژگی های دهان بازکن
تیغ جراحی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع تیغ بیستوری _ خرید تیغ جراحی
بن ماری آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی
کاربرد بن ماری آزمایشگاهی _ انواع دستگاه بن ماری
ساکشن دندانپزشکی
تجهیزات دندانپزشکی
ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی
موتور ایمپلنت
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی
موتور ایمپلنت چیست؟ انواع موتور ایمپلنت _ آپدیت (۱۴۰۳)
سانتریفیوژ آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
سانتریفیوژ  چیست؟ انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی _ آپدیت ۱۴۰۳
دستگاه فور
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه فور چیست؟ انواع دستگاه فور آزمایشگاهی _ آپدیت (۱۴۰۳)
خرید گاز استریل و غیر استریل
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
گاز استریل و غیر استریل طبی _ گاز استریل پزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
فشارسنج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
رطوبت ساز
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ انواع دستگاه اکسیژن ساز _ آپدیت (۱۴۰۳)
صندلی-تابوره-پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
صندلی تابوره چیست؟ انواع صندلی تابوره _ آپدیت (۱۴۰۳)
تشک مواج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
تشک مواج چیست؟ انواع تشک زخم بستر _ آپدیت (۱۴۰۳)
اتوکلاوها
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه اتوکلاو  چیست؟ انواع دستگاه اتوکلاو _ آپدیت (۱۴۰۳)
یونیت دندانپزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
یونیت دندانپزشکی چیست؟ انواع یونیت دندانپزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
تب-سنج-دیجیتالی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دماسنج طبی چیست؟ انواع تب سنج پزشکی _ آپدیت (۱۴۰۳)
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه