خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید
تجهیزات بیمارستانی تجهیزات پزشکی خانگی تجهیزات کلینیک زیبایی

خرید آبسلانگ / قیمت آبسلانگ چوبی

آبسلانگ چوبی

خرید آبسلانگ / قیمت آبسلانگ چوبی

در راستای افزایش اطلاعات کاربران با کارایی تجهیزات پزشکی، سعی بر این داریم که در مقالات آموزشی متعدد به بررسی هر کدام از وسایل و تجهیزات پزشکی بپردازیم. در این مقاله شما را با انواع آبسلانگ و کاربرد‌های آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

مشتریان می‌توانند جهت خرید انواع آبسلانگ چوبی با شماره تماس ما ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشند. کارشناسان فروش ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز به راهنمایی، به شما کمک کنند.

کافیست به سایت ما سر بزنید ما بهترین برند‌ها را برای شما گرد هم آورده ایم. امکان برقراری ارتباط کاربر با مشاور فراهم شده است تا در صورت نیاز به راهنمایی بتوانید از متخصصین ما در این زمینه کمک بگیرید.

"</span

آبسلانگ چیست؟

آبسلانگ یک ابزار پرکاربرد در تجهیزات پزشکی است که از لحاظ ظاهری شبیه به چوب بستنی می‌باشد. این ابزار معمولاً دارای طولی به اندازه ۱۰ سانتیمتر و عرضی ۲ سانتیمتری دارد. همچنین سطح آن کاملاً صاف و یک دست بوده و دو سر آن به صورت گرد می‌باشد.

از این ابزار پزشکی به منظور پایین نگهداشتن سطح زبان بیمار جهت معاینه حلق، پاکسازی گرفت‌ها برای فرآیند کاشت مو و ابرو در کلینیک‌های زیبایی، ترکیب مواد با هم در آزمایشگاه‌ها و… استفاده می‌شود.

تاریخچه آبسلانگ:

آبسلانگ‌ها سالیان زیادی است که برای معاینه دهان و حلق بیمار و حتی شکسته بندهای کوچک مانند انگشت دست یا پا استفاده می‌شوند. اولین نمونه‌های آبسلانگ یا دپرسور، از چوب درختان بالسا، کاج و سکویا ساخته شده‌اند.

از آبسلانگ فلزی برای اولین بار در تاریخ پزشکی در جنگ داخلی آمریکا برای معاینه سربازان استفاده شد. تحقیقات نشان می‌دهد نمونه‌های خاصی از دپرسورهای زبانی در تاریخ وجود دارد که قدمت آن به تمدن مصر باستان می‌رسد. این دپرسورها با نمونه‌های امروزی متفاوت بوده و بیشتر شبیه به گیره‌هایی برای پایین نگهداشتن زبان فرد هستند تا پزشک معالج راحت‌تر معاینه خود را انجام دهد.

محصول فروشی: خرید انواع سرنگ ساده و لوئرلاک

کاربرد آبسلانگ:

همانگونه که گفته شد از این محصول به صورت گسترده در آزمایشگاه برای ترکیب مواد، در کلینیک‌های زیبایی برای پاکسازی گرفت‌ها، در آرایشگاه‌ها برای انجام اپیلاسیون، در دندانپزشکی‌ها برای پایین نگهداشتن زبان و در مهدکودک‌ها و مدارس برای ساخت کاردستی استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی کاربردهای دیگر آبسلانگ‌ها خواهیم پرداخت:

بی حسی موضعی دهان و حلق

در برخی موارد، پزشک می‌تواند از آبسلانگ برای وارد کردن ماده بی‌حسی به زبان و حلق بیمار استفاده کند. این کار بیشتر در هنگام عمل‌های جراحی مربوط به زبان و حلق انجام می‌شود.

مطالب بیشتر: دستگاه اتوکلاو  چیست؟ انواع دستگاه اتوکلاو

ساخت دارو و پمادها

آبسلانگ‌ها در آزمایشگاه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند. از این ابزار پزشکی در شرکت‌های داروسازی برای مخلوط کردن مواد با هم، جهت ساخت دارو استفاده می‌شود. دقت کنید برای استفاده آبسلانگ در ساخت دارو یا عمل‌های باز، آبسلانگ مورد استفاده باید حتماً استریل شود.

آزمایش شکستگی فک

جالب اینجاست از این محصول در تست شکستگی فک هم استفاده می کنند، برای انجام این آزمایش باید از فرد آسیب‌دیده بخواهید یک آبسلانگ را بین دندان‌های خود نگه دارد. بعد از آن فرد معاینه‌کننده باید ادامه آبسلانگ را بشکند. در صورت وجود شکستگی فک، فرد نمی‌تواند به اندازه کافی آبسلانگ را محکم بین دندان‌های خود نگه دارد.

جلوگیری از خفگی

از جمله کاربردهای آبسلانگ چوبی، ایجاد راه هوا در گلو است. با استفاده از آبسلانگ به راحتی می‌توانید زبان بیمار را کنار زده و لوله هوایی را وارد گلو کرده و مانع از خفگی فرد شوید.

محصولات فروشی فروشگاه: خرید انواع سوزن کانولا

آتل بندی انگشت‌های دست و پا

در صورتی که انگشتان دچار آسیب‌دیدگی خفیف شوند و مرکز درمانی نزدیکی در دسترس نباشد، می‌توانید از آبسلانگ‌های چوبی برای آتل‌بندی و جلوگیری از حرکت و آسیب بیشتر انگشت‌ها استفاده نمایید. علاوه بر این اگر کودکان نیز در حین بازی دچار این دسته از مشکلات مانند برگشتن انگشت یا ضرب‌دیدگی شدند، تا رسیدن کمک‌های پزشکی می‌توانید از آبسلانگ و بانداژ برای ثابت نگهداشتن محل آسیب‌دیده و جلوگیری از حرکت بیشتر استفاده کنید.

استفاده در لارنگوسکوپی

لارنگوسکوپی یا حنجره بینی وسیله‌ای است که با آن می‌توان چین‌های مربوط به تارهای صوتی را مشاهده کرد. از آبسلانگ برای پایین نگهداشتن زبان در حین لارنگوسکوپی استفاده می‌شود.

جلوگیری از خون دماغ یا شکستگی بینی

اگر دچار شکستگی یا خونریزی شدید در ناحیه بینی شده‌اید، به کمک دو آبسلانگ چوبی و تکه‌ای چسب می‌توانید تا رسیدن آمبولانس، موقتاً خونریزی را کنترل کنید. برای این کار دو آبسلانگ را به صورت مثلثی روی ناحیه‌ای که آسیب‌دیده قرار دهید و بعد با چسب محکم محل آسیب دیده را ثابت کنید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از ۴ آبسلانگ استفاده کنید.

همچنین شما می‌توانید از این وسیله که شبیه چوب بستنی است برای ساخت کاردستی، عروسک یا وسایل کاربردی مانند قطب‌نما استفاده نمایید.

محصولات فروشی : خرید چسب اتوکلاو ساده و خطدار

انواع آبسلانگ

انواع آبسلانگ:

آبسلانگ چوبی

این آبسلانگ شبیه چوب بستنی است و جنس چوب آن معمولاً از درخت بالسا یا توس ساخته می‌شود. آبسلانگ چوبی بسیار سبک و نازک بوده و با دستگاه اتوکلاو قابل استریل می باشد.

این آبسلانگ‌ها یکبار مصرف هستند و در معاینات پزشکی از هر آبسلانگ چوبی باید برای یک نفر استفاده شود و بعد از معاینه دور انداخته شود. قیمت مقرون به صرفه این محصول باعث افزایش استفاده از این نوع آبسلانگ نصبت به بقیه شده است.

محصول فروشی: سرجی فیکس چیست؟ انواع سرجی فیکس

"</span

آبسلانگ پلاستیکی

آبسلانگ پلاستیکی یک ابزار پزشکی است که برای معاینه گلو استفاده می شود. این یک تکه پلاستیک صاف و نازک است که در دو انتها گرد شده است. از آن برای فشار دادن زبان و پایین نگه داشتن آن در هنگام معاینه استفاده می شود. این به پزشک اجازه می دهد تا به وضوح گلو و لوزه ها را ببیند.

آبسلانگ های پلاستیکی چندبار مصرف و قابل استریل شدن هستند. آنها معمولاً از پلاستیک پلی استایرن ساخته می شوند. آنها گران تر از آبسلانگ های چوبی هستند اما ماندگاری بیشتری دارند.

آبسلانگ فلزی

آبسلانگ‎‌های فلزی بیشتر در دندانپزشکی و جراحی کاربرد دارند. این نوع آبسلانگ‌ها باید مطابق با شیوه تولید استاندارد GMP ساخته شوند.

این دسته آبسلانگ‌ها چند بار مصرف هستند و بعد از هربار استفاده، باید شسته و استریل شوند. در هنگام خرید این محصول حتماً به تاییدیه FDA روی بسته‌بندی دقت داشته باشید.

محصول فروشی فروشگاه: انواع دروشیت یکبار مصرف 

"</span

آبسلانگ نوری

آبسلانگ نوری نوعی آبسلانگ است که دارای نوک نورانی است. این به پزشک کمک می کند تا داخل دهان و گلو را بهتر ببیند. این برای معاینه در مناطق کم نور مفید است.

انواع مختلفی از آبسلانگ های نوری وجود دارد. برخی از آنها با باتری کار می کنند، در حالی که برخی دیگر از برق استفاده می کنند. برخی از آنها دارای یک نور ثابت هستند، در حالی که برخی دیگر دارای نوری هستند که می توان شدت آن را تنظیم کرد.

دپرسورهای نوری، چندبار مصرف هستند اما بعد از هر بار استفاده باید به صورت ویژه استریل و ضدعفونی شوند تا مانع از انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر گردند.

آبسلانگ کودک

آبسلانگ‌های اطفال نوعی آبسلانگ هستند که به‌طور خاص برای استفاده در کودکان طراحی شده‌اند. آنها کوچکتر از آبسلانگ‌های معمولی هستند و برای دهان و گلوی کوچکتر کودک مناسب‌تر هستند.

آبسلانگ‌های کودکان معمولاً از پلاستیک ساخته می‌شوند. آنها یکبار مصرف و استریل هستند.اضافه شدن طعم به این محصول باعث شد کودکان کمتر در مقابل معاینه واکنش نشان دهند و راحت‌تر اجازه کار به پزشک برای معاینه بدهند.

آبسلانگ استیل

از این آبسلانگ‌ها برای معاینه نقاط حساس بدن که نیاز به استریل داشته و احتمال پخش عفونت یا بیماری زیاد است، استفاده می‌شود. آبسلانگ‌‌ استیل در بسته‌بندی مجزا و به صورت تکی وجود دارند و فاقد لاتکس هستند.

خرید امن: راهنمای خرید

هزینه خرید آبسلانگ

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید، انواع مختلفی از آبسلانگ‌ها در بازار وجود دارند و هر کدام از آن‌ها کارایی خاص خود را دارند. بنابراین برای خرید این قبیل محصول شما در ابتدا باید هدف خود را از خرید مشخص کرده و سپس به سراغ انواع برند آن بروید. قطعاً براساس برند‌های تولیدکننده و جنس آبسلانگ‌ها، قیمت آن‌ها کاملاً متفاوت خواهد بود.

فروشگاه تجهیزات پزشکی خسروی دانش در این راستا آماده همکاری با کلینیک‌ها و مراکز درمانی می‌باشد شما می توانید برای سفارشات خود از طریق شماره تماس و واتساپ ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ با ما در ارتباط باشید.

با خرید مرقوم به صرفه و پرداخت در محل با خیالی آسوده کالاهای خود را سفارش دهید.

امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم، با آرزوی توفیق روز افزون برای شما همراهان گرامی، شاد، سلامت و تندرست باشید.

نظرات (8)

 1. روزبه مولایی

  سلام لطفا قیمت ابسلانگ چوبی رو بفرمایید

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، برای سفارش و گرفتن قیمت روز آبسلانگ لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. باتشکر

 2. لیلا پور امیر علی

  بسیار عالی نوشتید و مرسی از اطلاعات خوبتون

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، باعث خرسندی ماست رضایت مندی شما

 3. فروزنده جعفر پور

  سلام آبسلانگ چوبی بسته ۱۰۰ عددی می خوام موجود دارید؟قیمتش چنده؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، بله موجوده لطفاً برای سفارشات خود با ما تماس بگیرید و یا در واتساپ برای ما پیغام بگذارید، با تشکر از شما

 4. شکیلا رستمی

  آبسلانگ چوبی چینی می خوام موجود دارید؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، بله موجود هستش لطفا واتساپ پیام بدید یا با شماره های ما تو سایت تماس بگیرید. با تشکر

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پر فروش

لایت کیور
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
لایت کیور دندانپزشکی چیست؟ بهترین مدل لایت کیور
روتختی پزشکی یکبار مصرف
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
خرید روتختی یکبار مصرف / ملحفه دو سر کشدار
ابزار پرکاربرد دندانپزشکی
ابزار جراحی, فروشگاه پزشکی
ابزار پرکاربرد دندانپزشکی / انواع ست های دندانپزشکی
پنس پزشکی
ابزار جراحی, فروشگاه پزشکی
خرید پنس جراحی / انواع پنس های جراحی
لوپ پزشکی
فروشگاه پزشکی
خرید لوپ پزشکی / انواع لوپ دندانپزشکی
گوشی پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
گوشی پزشکی چیست؟ انواع گوشی پزشکی
چکش رفلکس
تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
چکش رفلکس چیست؟ کاربرد چکش معاینه
پالس اکسیمتر
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
پالس اکسیمتر چیست؟ انواع دستگاه پالس اکسیمتر
پنبه بهداشتی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات کلینیک زیبایی
قیمت پنبه بهداشتی / پنبه بهداشتی ۱۰۰ گرمی
دهان بازکن
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
انواع دهان بازکن / ویژگی های دهان بازکن دندانپزشکی
تیغ جراحی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع تیغ بیستوری / خرید تیغ جراحی
بن ماری آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
بن ماری آزمایشگاهی / کاربرد انواع دستگاه بن ماری
ساکشن دندانپزشکی
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی
موتور ایمپلنت
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
موتور ایمپلنت چیست؟ انواع موتور ایمپلنت
سانتریفیوژ آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
سانتریفیوژ  چیست؟ انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی
دستگاه فور
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
دستگاه فور چیست؟ انواع دستگاه فور آزمایشگاهی
خرید گاز استریل و غیر استریل
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
گاز استریل و غیر استریل طبی / خرید گاز استریل پزشکی
فشارسنج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی
رطوبت ساز
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ انواع دستگاه اکسیژن ساز
صندلی-تابوره-پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
صندلی تابوره چیست؟ انواع صندلی تابوره
تشک مواج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
تشک مواج چیست؟ انواع تشک زخم بستر
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه