خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید
تجهیزات بیمارستانی تجهیزات پزشکی خانگی تجهیزات کلینیک زیبایی

انواع آبسلانگ | آبسلانگ چوبی خارجی- آپدیت (۱۴۰۲)

آبسلانگ چوبی

انواع آبسلانگ | آبسلانگ چوبی خارجی- آپدیت (۱۴۰۲)

در راستای افزایش اطلاعات کاربران با کارایی تجهیزات پزشکی، سعی بر این داریم که در مقالات آموزشی متعدد به بررسی هر کدام از وسایل و تجهیزات پزشکی بپردازیم. در این مقاله شما را با انواع آبسلانگ و کاربرد‌های آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

مشتریان میتوانند جهت خرید انواع آبسلانگ چوبی با شماره تماس ما ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشند. کارشناسان فروش ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز به راهنمایی، به شما کمک کنند.

کافیست به سایت ما سر بزنید ما بهترین برند‌ها را برای شما گرد هم آورده ایم. امکان برقراری ارتباط کاربر با مشاور فراهم شده است تا در صورت نیاز به راهنمایی بتوانید از متخصصین ما در این زمینه کمک بگیرید.

"</span

آبسلانگ چیست؟

آبسلانگ یک ابزار پرکاربرد در تجهیزات پزشکی است که از لحاظ ظاهری شبیه به چوب بستنی می‌باشد. این ابزار معمولاً دارای طولی به اندازه ۱۰ سانتیمتر و عرضی ۲ سانتیمتری دارد. همچنین سطح آن کاملاً صاف و یک دست بوده و دو سر آن به صورت گرد می‌باشد.

از این ابزار پزشکی به منظور پایین نگهداشتن سطح زبان بیمار جهت معاینه حلق، پاکسازی گرفت‌ها برای فرآیند کاشت مو و ابرو در کلینیک‌های زیبایی، ترکیب مواد با هم در آزمایشگاه‌ها و… استفاده می‌شود.

تاریخچه آبسلانگ:

آبسلانگ‌ها سالیان زیادی است که برای معاینه دهان و حلق بیمار و حتی شکسته بندهای کوچک مانند انگشت دست یا پا استفاده می‌شوند. اولین نمونه‌های آبسلانگ یا دپرسور، از چوب درختان بالسا، کاج و سکویا ساخته شده‌اند.

از آبسلانگ فلزی برای اولین بار در تاریخ پزشکی در جنگ داخلی آمریکا برای معاینه سربازان استفاده شد. تحقیقات نشان می‌دهد نمونه‌های خاصی از دپرسورهای زبانی در تاریخ وجود دارد که قدمت آن به تمدن مصر باستان می‌رسد. این دپرسورها با نمونه‌های امروزی متفاوت بوده و بیشتر شبیه به گیره‌هایی برای پایین نگهداشتن زبان فرد هستند تا پزشک معالج راحت‌تر معاینه خود را انجام دهد.

محصول فروشی: خرید انواع سرنگ ساده و لوئرلاک

کاربرد آبسلانگ:

همانگونه که گفته شد از این محصول به صورت گسترده در آزمایشگاه برای ترکیب مواد، در کلینیک‌های زیبایی برای پاکسازی گرفت‌ها، در آرایشگاه‌ها برای انجام اپیلاسیون، در دندانپزشکی‌ها برای پایین نگهداشتن زبان و در مهدکودک‌ها و مدارس برای ساخت کاردستی استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی کاربردهای دیگر آبسلانگ‌ها خواهیم پرداخت:

 1. بی حسی موضعی دهان و حلق

در برخی موارد، پزشک می‌تواند از آبسلانگ برای وارد کردن ماده بی‌حسی به زبان و حلق بیمار استفاده کند. این کار بیشتر در هنگام عمل‌های جراحی مربوط به زبان و حلق انجام می‌شود.

 1. ساخت دارو و پمادها

آبسلانگ‌ها در آزمایشگاه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند. از این ابزار پزشکی در شرکت‌های داروسازی برای مخلوط کردن مواد با هم، جهت ساخت دارو استفاده می‌شود. دقت کنید برای استفاده آبسلانگ در ساخت دارو یا عمل‌های باز، آبسلانگ مورد استفاده باید حتماً استریل شود.

 1. آزمایش شکستگی فک

جالب اینجاست از این محصول در تست شکستگی فک هم استفاده می کنند، برای انجام این آزمایش باید از فرد آسیب‌دیده بخواهید یک آبسلانگ را بین دندان‌های خود نگه دارد. بعد از آن فرد معاینه‌کننده باید ادامه آبسلانگ را بشکند. در صورت وجود شکستگی فک، فرد نمی‌تواند به اندازه کافی آبسلانگ را محکم بین دندان‌های خود نگه دارد.

 1. جلوگیری از خفگی

از جمله کاربردهای آبسلانگ چوبی، ایجاد راه هوا در گلو است. با استفاده از آبسلانگ به راحتی می‌توانید زبان بیمار را کنار زده و لوله هوایی را وارد گلو کرده و مانع از خفگی فرد شوید.

 1. آتل بندی انگشت‌های دست و پا

در صورتی که انگشتان دچار آسیب‌دیدگی خفیف شوند و مرکز درمانی نزدیکی در دسترس نباشد، می‌توانید از آبسلانگ‌های چوبی برای آتل‌بندی و جلوگیری از حرکت و آسیب بیشتر انگشت‌ها استفاده نمایید. علاوه بر این اگر کودکان نیز در حین بازی دچار این دسته از مشکلات مانند برگشتن انگشت یا ضرب‌دیدگی شدند، تا رسیدن کمک‌های پزشکی می‌توانید از آبسلانگ و بانداژ برای ثابت نگهداشتن محل آسیب‌دیده و جلوگیری از حرکت بیشتر استفاده کنید.

 1. استفاده در لارنگوسکوپی

لارنگوسکوپی یا حنجره بینی وسیله‌ای است که با آن می‌توان چین‌های مربوط به تارهای صوتی را مشاهده کرد. از آبسلانگ برای پایین نگهداشتن زبان در حین لارنگوسکوپی استفاده می‌شود.

 1. جلوگیری از خون دماغ یا شکستگی بینی

اگر دچار شکستگی یا خونریزی شدید در ناحیه بینی شده‌اید، به کمک دو آبسلانگ چوبی و تکه‌ای چسب می‌توانید تا رسیدن آمبولانس، موقتاً خونریزی را کنترل کنید. برای این کار دو آبسلانگ را به صورت مثلثی روی ناحیه‌ای که آسیب‌دیده قرار دهید و بعد با چسب محکم محل آسیب دیده را ثابت کنید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از ۴ آبسلانگ استفاده کنید.

همچنین شما می‌توانید از این وسیله که شبیه چوب بستنی است برای ساخت کاردستی، عروسک یا وسایل کاربردی مانند قطب‌نما استفاده نمایید.

محصولات فروشی : خرید چسب اتوکلاو ساده و خطدار

انواع آبسلانگ

انواع آبسلانگ:

آبسلانگ چوبی

این آبسلانگ شبیه چوب بستنی است و جنس چوب آن معمولاً از درخت بالسا یا توس ساخته می‌شود. آبسلانگ چوبی بسیار سبک و نازک بوده و با دستگاه اتوکلاو قابل استریل می باشد.

این آبسلانگ‌ها یکبار مصرف هستند و در معاینات پزشکی از هر آبسلانگ چوبی باید برای یک نفر استفاده شود و بعد از معاینه دور انداخته شود. قیمت مقرون به صرفه این محصول باعث افزایش استفاده از این نوع آبسلانگ نصبت به بقیه شده است.

"</span

آبسلانگ پلاستیکی

آبسلانگ پلاستیکی یکبار مصرف از جنس پلی‌استایرن بوده و دارای سطحی صاف، بدون زائده و فاقد هرگونه بو و طعم ناخوشایند است. وجود انحنا روی دسته آبسلانگ باعث می‌شود که دست معاینه‌کننده پایین‌تر از سطح دهان بیمار قرار بگیرد.

در نتیجه معاینه راحت‌تر انجام خواهد شد. استحکام بیشتر نسبت به نمونه چوبی دارد، انعطاف پذیر است و تراشه‌های آسیب‌رسان به مخاط دهان وارد نمی‌شود.

آبسلانگ فلزی

آبسلانگ‎‌های فلزی بیشتر در دندانپزشکی و جراحی کاربرد دارند. این نوع آبسلانگ‌ها باید مطابق با شیوه تولید استاندارد GMP ساخته شوند.

این دسته آبسلانگ‌ها چند بار مصرف هستند و بعد از هربار استفاده، باید شسته و استریل شوند. در هنگام خرید این محصول حتماً به تاییدیه FDA روی بسته‌بندی دقت داشته باشید.

محصول فروشی فروشگاه: انواع دروشیت یکبار مصرف 

"</span

آبسلانگ نوری

چینی‌ها یک ابزار پزشکی به نام  E-Spatula را اختراع کردند. این ابزار یک نوع آبسلانگ پیشرفته است که دارای یک چراغ قوه برای روشن نمودن حلق و گلوی بیمار و یک بخش یکبار مصرف جهت تعویض سری آن می‌باشد.

این دستگاه همچنین می‌تواند دمای بدن فرد را اندازه‌گیری کند. این وسیله به صورت مخصوص برای معاینه دهان و دندان طراحی شده و با انداختن نور روی محل مورد نظر به راحتی این امکان را برای پزشک فراهم می‌کند که حلق، گلو و دندان‌ها را به خوبی معاینه کند.

دپرسورهای نوری، چندبار مصرف هستند اما بعد از هر بار استفاده باید به صورت ویژه استریل و ضدعفونی شوند تا مانع از انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر گردند.

آبسلانگ کودک

آبسلانگ مخصوص کودکان و نوزادان، اندازه کوچک‌تری نسبت به آبسلانگ‌های معمولی دارند و معمولاً دارای طعم و مزه دوست داشتنی یا طراحی‌های زیبا و کارتونی هستند.

اضافه کردن طعم به این محصول باعث می‌شود کودکان کمتر در مقابل معاینه واکنش نشان دهند و راحت‌تر اجازه کار به پزشک برای معاینه بدهند.

آبسلانگ استیل

از این آبسلانگ‌ها برای معاینه نقاط حساس بدن که نیاز به استریل داشته و احتمال پخش عفونت یا بیماری زیاد است، استفاده می‌شود. آبسلانگ‌‌ استیل در بسته‌بندی مجزا و به صورت تکی وجود دارند و فاقد لاتکس هستند.

محصولات فروشی فروشگاه: خرید انواع سوزن کانولا

هزینه خرید آبسلانگ

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید، انواع مختلفی از آبسلانگ‌ها در بازار وجود دارند و هر کدام از آن‌ها کارایی خاص خود را دارند. بنابراین برای خرید این قبیل محصول شما در ابتدا باید هدف خود را از خرید مشخص کرده و سپس به سراغ انواع برند آن بروید. قطعاً براساس برند‌های تولیدکننده و جنس آبسلانگ‌ها، قیمت آن‌ها کاملاً متفاوت خواهد بود.

فروشگاه تجهیزات پزشکی خسروی دانش در این راستا آماده همکاری با کلینیک‌ها و مراکز درمانی می‌باشد شما می توانید برای سفارشات خود از طریق شماره تماس و واتساپ ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ با ما در ارتباط باشید.

با خرید مرقوم به صرفه و پرداخت در محل با خیالی آسوده کالاهای خود را سفارش دهید.

امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم، با آرزوی توفیق روز افزون برای شما همراهان گرامی، شاد، سلامت و تندرست باشید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پر فروش

خرید گاز استریل و غیر استریل
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
گاز استریل و غیر استریل طبی ( گاز استریل پزشکی)
فشارسنج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی | آپدیت (۱۴۰۲)
رطوبت ساز
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ انواع اکسیژن ساز خانگی | آپدیت (۱۴۰۲)
صندلی-تابوره-پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
صندلی تابوره چیست؟ انواع صندلی تابوره | آپدیت (۱۴۰۲)
تشک مواج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی
تشک مواج چیست؟ انواع تشک زخم بستر | آپدیت (۱۴۰۲)
اتوکلاوها
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستگاه اتوکلاو  چیست؟ انواع دستگاه اتوکلاو آزمایشگاهی | آپدیت (۱۴۰۲)
یونیت دندانپزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
یونیت دندانپزشکی چیست؟ انواع یونیت دندانپزشکی (آپدیت ۱۴۰۲)
تب-سنج-دیجیتالی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دماسنج طبی چیست؟ انواع تب سنج پزشکی | آپدیت (۱۴۰۲)
سرجی فیکس سر
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
سرجی فیکس چیست؟ انواع سرجی فیکس | آپدیت (۱۴۰۲)
ست سرم پزشکی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
ست سرم چیست؟ خرید ست سرم | آپدیت (۱۴۰۲)
دستکش معاینه و جراحی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دستکش جراحی / انواع دستکش استریل و غیر استریل | آپدیت(۱۴۰۲)
نخ جراحی نایلونی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
 نخ جراحی چیست؟ انواع نخ جراحی | آپدیت (۱۴۰۲)
سرنگ ساده
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
سرنگ چیست؟ انواع سرنگ لوئرلاک | آپدیت (۱۴۰۲)
کاغذ صافی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
کاغذ صافی چیست؟ انواع کاغذ صافی آزمایشگاهی | آپدیت (۱۴۰۲)
کانولا
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
کانولا چیست؟ انواع گیج کانولا | آپدیت (۱۴۰۲)
ویال لیدوکائین
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
لیدوکائین چیست؟ انواع ویال لیدوکائین | آپدیت (۱۴۰۲)
سیفتی-باکس
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
سیفتی باکس چیست؟ کاربردهای سیفتی باکس | آپدیت (۱۴۰۲)
انواع نیدل پزشکی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع نیدل و سرسوزن در تجهیزات پزشکی خسروی دانش | آپدیت (۱۴۰۲)
دروشیت-طبی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
دروشیت چیست؟ انواع زیرانداز یکبار مصرف | آپدیت(۱۴۰۲)
چسب سی ام
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, تجهیزات کلینیک زیبایی
چسب cm چیست؟ انواع چسب سی ام – (آپدیت ۱۴۰۲)
چسب-اتوکلاو
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع چسب اتوکلاو | قیمت چسب اتوکلاو – آپدیت(۱۴۰۲)
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه