خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید

وبلاگ

دسته بندی

تجهیزات بیمارستانی تجهیزات پزشکی خانگی تجهیزات کلینیک زیبایی

انواع آبسلانگ | آبسلانگ چوبی خارجی- آپدیت (۱۴۰۲)

آبسلانگ-چوبی

انواع آبسلانگ | آبسلانگ چوبی خارجی- آپدیت (۱۴۰۲)

در راستای افزایش اطلاعات کاربران با کارایی تجهیزات پزشکی، سعی بر این داریم که در مقالات آموزشی متعدد به بررسی هر کدام از وسایل و تجهیزات پزشکی بپردازیم. در این مقاله شما را با انواع آبسلانگ و کاربرد‌های آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

شاید شما برای انجام فعالیت‌های خود به یکسری تجهیزات پزشکی مانند آبسلانگ پوبی نیاز داشته و یا اینکه در حیطه پزشکی مشغول به کار هستید و می‌خواهید با قیمت مناسب، بهترین برند‌های مربوط به تجهیزات پزشکی را در اختیار داشته باشید. در این صورت ما به شما فروشگاه تجهیزات پزشکی خسروی دانش را پیشنهاد می‌دهیم.

کافیست به سایت ما سر بزنید و برند‌های ارائه شده در فروشگاهی ما را مورد بررسی قرار دهید. خیلی زود متوجه می شوید که ما بهترین برند‌ها را برای شما گرد هم آورده ایم.همچنین امکان برقراری ارتباط کاربران با مشاورین فراهم شده است تا در صورتی که نیاز به راهنمایی داشته باشید بتوانید از متخصصین ما در این زمینه کمک بگیرید.

"</span

آبسلانگ چیست؟

آبسلانگ یک ابزار پرکاربرد در تجهیزات پزشکی است که از لحاظ ظاهری شبیه به چوب بستنی می‌باشد. این ابزار معمولاً دارای طولی به اندازه ۱۰ سانتیمتر و عرضی ۲ سانتیمتری دارد. همچنین سطح آن کاملاً صاف و یک دست بوده و دو سر آن به صورت گرد می‌باشد.

از این ابزار پزشکی به منظور پایین نگهداشتن سطح زبان بیمار جهت معاینه حلق، پاکسازی گرفت‌ها برای فرآیند کاشت مو و ابرو در کلینیک‌های زیبایی، ترکیب مواد با هم در آزمایشگاه‌ها و… استفاده می‌شود.

تاریخچه آبسلانگ:

آبسلانگ‌ها سالیان زیادی است که برای معاینه دهان و حلق بیمار و حتی شکسته بندهای کوچک مانند انگشت دست یا پا استفاده می‌شوند. اولین نمونه‌های آبسلانگ یا دپرسور، از چوب درختان بالسا، کاج و سکویا ساخته شده‌اند.

از آبسلانگ فلزی برای اولین بار در تاریخ پزشکی در جنگ داخلی آمریکا برای معاینه سربازان استفاده شد. تحقیقات نشان می‌دهد نمونه‌های خاصی از دپرسورهای زبانی در تاریخ وجود دارد که قدمت آن به تمدن مصر باستان می‌رسد. این دپرسورها با نمونه‌های امروزی متفاوت بوده و بیشتر شبیه به گیره‌هایی برای پایین نگهداشتن زبان فرد هستند تا پزشک معالج راحت‌تر معاینه خود را انجام دهد.

شما می توانید با مراجعه به ” سایت تجهیزات پزشکی خسروی دانش ” و مشورت با متخصصین مجرب این وبسایت از قیمت انواع آبسلانگ‌ مطلع شوید. جهت خرید با شماره ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ تماس بگیرید.

مطالب بیشتر : سرنگ چیست؟ انواع سرنگ لوئرلاک

کاربرد آبسلانگ:

همانگونه که گفته شد از این محصول به صورت گسترده در آزمایشگاه برای ترکیب مواد، در کلینیک‌های زیبایی برای پاکسازی گرفت‌ها، در آرایشگاه‌ها برای انجام اپیلاسیون، در دندانپزشکی‌ها برای پایین نگهداشتن زبان و در مهدکودک‌ها و مدارس برای ساخت کاردستی استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی کاربردهای دیگر آبسلانگ‌ها خواهیم پرداخت:

 1. بی حسی موضعی دهان و حلق

در برخی موارد، پزشک می‌تواند از آبسلانگ برای وارد کردن ماده بی‌حسی به زبان و حلق بیمار استفاده کند. این کار بیشتر در هنگام عمل‌های جراحی مربوط به زبان و حلق انجام می‌شود.

 1. ساخت دارو و پمادها

آبسلانگ‌ها در آزمایشگاه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند. از این ابزار پزشکی در شرکت‌های داروسازی برای مخلوط کردن مواد با هم، جهت ساخت دارو استفاده می‌شود. دقت کنید برای استفاده آبسلانگ در ساخت دارو یا عمل‌های باز، آبسلانگ مورد استفاده باید حتماً استریل شود.

 1. آزمایش شکستگی فک

جالب اینجاست از این محصول در تست شکستگی فک هم استفاده می کنند، برای انجام این آزمایش باید از فرد آسیب‌دیده بخواهید یک آبسلانگ را بین دندان‌های خود نگه دارد. بعد از آن فرد معاینه‌کننده باید ادامه آبسلانگ را بشکند. در صورت وجود شکستگی فک، فرد نمی‌تواند به اندازه کافی آبسلانگ را محکم بین دندان‌های خود نگه دارد.

 1. جلوگیری از خفگی

از جمله کاربردهای آبسلانگ چوبی، ایجاد راه هوا در گلو است. با استفاده از آبسلانگ به راحتی می‌توانید زبان بیمار را کنار زده و لوله هوایی را وارد گلو کرده و مانع از خفگی فرد شوید.

 1. آتل بندی انگشت‌های دست و پا

در صورتی که انگشتان دچار آسیب‌دیدگی خفیف شوند و مرکز درمانی نزدیکی در دسترس نباشد، می‌توانید از آبسلانگ‌های چوبی برای آتل‌بندی و جلوگیری از حرکت و آسیب بیشتر انگشت‌ها استفاده نمایید. علاوه بر این اگر کودکان نیز در حین بازی دچار این دسته از مشکلات مانند برگشتن انگشت یا ضرب‌دیدگی شدند، تا رسیدن کمک‌های پزشکی می‌توانید از آبسلانگ و بانداژ برای ثابت نگهداشتن محل آسیب‌دیده و جلوگیری از حرکت بیشتر استفاده کنید.

 1. استفاده در لارنگوسکوپی

لارنگوسکوپی یا حنجره بینی وسیله‌ای است که با آن می‌توان چین‌های مربوط به تارهای صوتی را مشاهده کرد. از آبسلانگ برای پایین نگهداشتن زبان در حین لارنگوسکوپی استفاده می‌شود.

 1. جلوگیری از خون دماغ یا شکستگی بینی

اگر دچار شکستگی یا خونریزی شدید در ناحیه بینی شده‌اید، به کمک دو آبسلانگ چوبی و تکه‌ای چسب می‌توانید تا رسیدن آمبولانس، موقتاً خونریزی را کنترل کنید. برای این کار دو آبسلانگ را به صورت مثلثی روی ناحیه‌ای که آسیب‌دیده قرار دهید و بعد با چسب محکم محل آسیب دیده را ثابت کنید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید از ۴ آبسلانگ استفاده کنید.

همچنین شما می‌توانید از این وسیله که شبیه چوب بستنی است برای ساخت کاردستی، عروسک یا وسایل کاربردی مانند قطب‌نما استفاده نمایید.

مطالب بیشتر : انواع چسب اتوکلاو | قیمت چسب اتوکلاو

انواع آبسلانگ

انواع آبسلانگ:

آبسلانگ چوبی

این آبسلانگ شبیه چوب بستنی است و جنس چوب آن معمولاً از درخت بالسا یا توس ساخته می‌شود. آبسلانگ چوبی بسیار سبک و نازک بوده و با دستگاه اتوکلاو قابل استریل می باشد.

این آبسلانگ‌ها یکبار مصرف هستند و در معاینات پزشکی از هر آبسلانگ چوبی باید برای یک نفر استفاده شود و بعد از معاینه دور انداخته شود. قیمت مقرون به صرفه این محصول باعث افزایش استفاده از این نوع آبسلانگ نصبت به بقیه شده است.

"</span

آبسلانگ پلاستیکی

آبسلانگ پلاستیکی یکبار مصرف از جنس پلی‌استایرن بوده و دارای سطحی صاف، بدون زائده و فاقد هرگونه بو و طعم ناخوشایند است. وجود انحنا روی دسته آبسلانگ باعث می‌شود که دست معاینه‌کننده پایین‌تر از سطح دهان بیمار قرار بگیرد.

در نتیجه معاینه راحت‌تر انجام خواهد شد. استحکام بیشتر نسبت به نمونه چوبی دارد، انعطاف پذیر است و تراشه‌های آسیب‌رسان به مخاط دهان وارد نمی‌شود.

آبسلانگ فلزی

آبسلانگ‎‌های فلزی بیشتر در دندانپزشکی و جراحی کاربرد دارند. این نوع آبسلانگ‌ها باید مطابق با شیوه تولید استاندارد GMP ساخته شوند.

این دسته آبسلانگ‌ها چند بار مصرف هستند و بعد از هربار استفاده، باید شسته و استریل شوند. در هنگام خرید این محصول حتماً به تاییدیه FDA روی بسته‌بندی دقت داشته باشید.

مطالب بیشتر : دروشیت چیست؟ انواع زیرانداز یکبار مصرف 

"</span

آبسلانگ نوری

چینی‌ها یک ابزار پزشکی به نام  E-Spatula را اختراع کردند. این ابزار یک نوع آبسلانگ پیشرفته است که دارای یک چراغ قوه برای روشن نمودن حلق و گلوی بیمار و یک بخش یکبار مصرف جهت تعویض سری آن می‌باشد.

این دستگاه همچنین می‌تواند دمای بدن فرد را اندازه‌گیری کند. این وسیله به صورت مخصوص برای معاینه دهان و دندان طراحی شده و با انداختن نور روی محل مورد نظر به راحتی این امکان را برای پزشک فراهم می‌کند که حلق، گلو و دندان‌ها را به خوبی معاینه کند.

دپرسورهای نوری، چندبار مصرف هستند اما بعد از هر بار استفاده باید به صورت ویژه استریل و ضدعفونی شوند تا مانع از انتقال بیماری از فردی به فرد دیگر گردند.

آبسلانگ کودک

آبسلانگ مخصوص کودکان و نوزادان، اندازه کوچک‌تری نسبت به آبسلانگ‌های معمولی دارند و معمولاً دارای طعم و مزه دوست داشتنی یا طراحی‌های زیبا و کارتونی هستند.

اضافه کردن طعم به این محصول باعث می‌شود کودکان کمتر در مقابل معاینه واکنش نشان دهند و راحت‌تر اجازه کار به پزشک برای معاینه بدهند.

آبسلانگ استیل

از این آبسلانگ‌ها برای معاینه نقاط حساس بدن که نیاز به استریل داشته و احتمال پخش عفونت یا بیماری زیاد است، استفاده می‌شود. آبسلانگ‌‌ استیل در بسته‌بندی مجزا و به صورت تکی وجود دارند و فاقد لاتکس هستند.

مطالب بیشتر: کانولا چیست؟ انواع گیج کانولا

هزینه خرید آبسلانگ

همانگونه که در این مقاله متوجه شدید، انواع مختلفی از آبسلانگ‌ها در بازار وجود دارند و هر کدام از آن‌ها کارایی خاص خود را دارند. بنابراین برای خرید این قبیل محصول شما در ابتدا باید هدف خود را از خرید مشخص کرده و سپس به سراغ انواع برند آن بروید.

قطعاً براساس برند‌های تولیدکننده و جنس آبسلانگ‌ها، قیمت آن‌ها کاملاً متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای آگهی از قیمت انواع آبسلانگ با مشاوران ما ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشید.

امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم، با آرزوی توفیق روز افزون برای شما همراهان گرامی، شاد، سلامت و تندرست باشید.

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه