خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید
تجهیزات بیمارستانی تجهیزات کلینیک زیبایی

خرید کاغذ صافی / قیمت انواع کاغذ صافی آزمایشگاهی

کاغذ صافی

خرید کاغذ صافی / قیمت انواع کاغذ صافی آزمایشگاهی

کاغذ صافی یک نوع کاغذ نیمه نفوذ پذیر است که از الیاف سِلولُزی ساخته می‌شود. این کاغذ برای جدا کردن مواد جامد از مایع کاربرد دارد و در کلینیک‌های زیبایی، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز درمانی از این نوع کاغذها بسیار استفاده می‌شود.

برای انجام امور مرکز درمانی خود به تجهیزات زیادی من جمله کاغذ صافی ممکن است نیاز داشته باشید، به جای اینکه حضوراً به فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی مراجعه کنید، می‌توانید از تجهیزات پزشکی خسروی دانش محصول مورد نظر خود را به صورت تلفنی خریداری کنید و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

مشتریان میتوانند جهت خرید انواع کاغذ صافی آزمایشگاهی  با شماره تماس ما ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشند.

کارشناسان فروش ما در خدمت شما هستند تا در صورت نیاز به راهنمایی، به شما کمک کنند.

ویژگی <yoastmark class=

ویژگی های کاغذ صافی واتمن

 1. مقاوم در برابر رطوبت
 2. مقاوم در برابر اسیدو باز
 3. محبوس کردن ذرات
 4. قدرت تر شوندگی
 5. سرعت بسیار بالا

نحوه تولید کاغذ صافی

این کاغذها با خمیر کاغذهایی از جنس چوب نرم درختانی همچون کاج و صنوبر یا الیاف معدنی ساخته می‌شوند. البته برای ساخت کاغذهایی با کیفیت بالاتر، از الیاف تابیده شده و یا تفاله مرکسیزه استفاده می‌شود. کاغذهای مورد نظر به دو شکل دایره‌ای و متری برش خورده به بازار عرضه می‌شوند. از کاغذهای دایره‌ای بیشتر در کلینیک‌های زیبایی و آزمایشگاه‌ها استفاده می شود و از کاغذهای صافی متری بیشتر در صاف کردن گرانشی استفاده می نمایند.

محصول فروشی : خرید چسب سی ام

نحوه استفاده از <yoastmark class=

نحوه استفاده از کاغذ صافی

دو روش برای جداسازی این کاغذها استفاده می‌شود. در ساده‌ترین حالت، کاغذ دایره‌ای شکل را به شکل مخروطی تا کرده و داخل قیف ساده می‌گذاریم. قیف را روی ظرف آزمایشگاهی قرار می دهیم و مواد مورد نظر را از آن عبور می‌دهیم. ماده جامد روی کاغذ جمع می‌شود و مایع وارد ظرف زیر قیف می‌شود.

در روشی دیگر تحت عنوان فیلتراسیون در خلأ، کاغذ دایره‌ای شکل را داخل قیف بوخنر می‌گذاریم و با روشن کردن پمپ خلأ و ریختن محلول مورد نظر روی کاغذ، جداسازی در خلأ انجام می‌شود. مزیت این روش، سرعت بالای صاف کردن آن است. به طور کلی کاغذ صافی با دو روش فیلتراسیون سطحی و فیلتراسیون حجمی، مواد جامد را از خود عبور می‌دهد.

در روش اول مواد جامد روی سطح کاغذ جمع می‌شود و در روش دوم ، مواد در ساختار و درون کاغذها حبس می‌شود. قدرت حبس مواد در این کاغذها، با میزان نفوذپذیری و سرعت جریان عبور تعیین می‌شود. باید کاغذ انتخابی، متناسب با نوع و اندازه ماده‌ای باشد که از آن عبور داده می‌شود.

نحوه تشخیص کاغذ صافی اصلی از تقلبی

 برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن کاغذهای صافی کافی ست آن را بسوزانید. اگر خاکستر بسیار کمی برجا ماند نشانه اصل بودن آن است.

انواع مدل کاغذ صافی و کاربرد آن

کاغذ صافی دارای باند سیاه

این مدل کاغذ در عرض ۲۰ تا ۳۰ ثانیه می‌تواند ۱۰۰ سی‌سی مایع را از خود عبور دهد. کاغذ صافی دارای باند سیاه، نوعی کاغذ صافی با سرعت فیلتراسیون بالا و ظرفیت نگهداری ذرات بالا است که برای کاربردهای مختلف آزمایشگاهی از جمله موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. جداسازی ذرات جامد درشت از مایعات: این نوع کاغذ صافی به دلیل داشتن منافذ بزرگ، برای جداسازی ذرات جامد درشت مانند ذرات شن و ماسه از مایعات مناسب است.
 2. تصفیه محلول‌ها: کاغذ صافی باند سیاه می‌تواند برای تصفیه محلول‌ها از ذرات معلق و ناخالصی‌ها استفاده شود.
 3. تهیه نمونه برای آزمایش: این نوع کاغذ صافی برای تهیه نمونه‌های مایعات برای آزمایش‌های مختلف مانند آزمایش‌های شیمیایی و میکروبیولوژی مناسب است.
 4. آزمایش‌های کمی: کاغذ صافی باند سیاه به دلیل داشتن سرعت فیلتراسیون بالا و ظرفیت نگهداری ذرات بالا، برای آزمایش‌های کمی مانند تعیین درصد خاکستر در مواد غذایی مناسب است.

مشخصات کاغذ صافی باند سیاه:

 1. سرعت فیلتراسیون بالا: این نوع کاغذ صافی به دلیل داشتن منافذ بزرگ، سرعت فیلتراسیون بالایی دارد.
 2. ظرفیت نگهداری ذرات بالا: کاغذ صافی باند سیاه می‌تواند ذرات جامد درشت را به طور موثر به دام اندازد.
مقاله علمی: کاربرد بن ماری آزمایشگاهی چیست؟

کاغذ صافی با باند سفید

کاغذ صافی با باند سفید نوعی کاغذ صافی با سرعت فیلتراسیون متوسط ​​و ظرفیت نگهداری ذرات متوسط ​​است که برای کاربردهای مختلف آزمایشگاهی از جمله موارد زیر استفاده می‌شود:

 1. جداسازی ذرات جامد متوسط ​​از مایعات: این نوع کاغذ صافی به دلیل داشتن منافذ متوسط، برای جداسازی ذرات جامد متوسط ​​مانند ذرات رس از مایعات مناسب است.
 2. تصفیه محلول‌ها: کاغذ صافی باند سفید می‌تواند برای تصفیه محلول‌ها از ذرات معلق و ناخالصی‌ها استفاده شود.
 3. تهیه نمونه برای آزمایش: این نوع کاغذ صافی برای تهیه نمونه‌های مایعات برای آزمایش‌های مختلف مانند آزمایش‌های شیمیایی و میکروبیولوژی مناسب است.

مشخصات کاغذ صافی باند سفید:

 1. سرعت فیلتراسیون متوسط: این نوع کاغذ صافی به دلیل داشتن منافذ متوسط، سرعت فیلتراسیون متوسطی دارد.
 2. ظرفیت نگهداری ذرات متوسط: کاغذ صافی باند سفید می‌تواند ذرات جامد متوسط ​​را به طور موثر به دام اندازد.

کاغذهای صافی با باند آبی

کاغذهای صافی با باند آبی نوعی کاغذ صافی با سرعت فیلتراسیون کند و ظرفیت نگهداری ذرات بالا هستند که برای کاربردهای مختلف آزمایشگاهی از جمله موارد زیر استفاده می‌شود:

 • جداسازی ذرات جامد ریز از مایعات: این نوع کاغذ صافی به دلیل داشتن منافذ ریز، برای جداسازی ذرات جامد ریز مانند ذرات کلوئیدی از مایعات مناسب است.
 • تصفیه محلول‌ها: کاغذ صافی باند آبی می‌تواند برای تصفیه محلول‌ها از ذرات معلق و ناخالصی‌های بسیار ریز استفاده شود.
 • تهیه نمونه برای آزمایش: این نوع کاغذ صافی برای تهیه نمونه‌های مایعات برای آزمایش‌های مختلف مانند آزمایش‌های شیمیایی و میکروبیولوژی مناسب است.
 • آزمایش‌های کمی: کاغذ صافی باند آبی به دلیل داشتن ظرفیت نگهداری ذرات بالا، برای آزمایش‌های کمی مانند تعیین درصد خاکستر در مواد غذایی مناسب است.

مشخصات کاغذ صافی باند آبی:

 • سرعت فیلتراسیون کند: این نوع کاغذ صافی به دلیل داشتن منافذ ریز، سرعت فیلتراسیون پایینی دارد.
 • ظرفیت نگهداری ذرات بالا: کاغذ صافی باند آبی می‌تواند ذرات جامد ریز را به طور موثر به دام اندازد.

برخی از برندهای معروف کاغذ صافی عبارتند از:

 1. واتمن: این برند انگلیسی یکی از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده کاغذ صافی در جهان است.
 2. S&S: این برند آلمانی نیز یکی از تولیدکنندگان شناخته شده کاغذ صافی است.
 3. Millipore: این برند آمریکایی نیز در زمینه تولید کاغذ صافی فعالیت دارد.
محصولات فروشی : خرید انواع سرنگ ساده و لوئرلاک

<yoastmark class=

انواع کاغذ صافی براساس سرعت نفوذ مایع

کاغذ صافی با بافت ریز

این کاغذها دارای بافت ریزی هستند که برای جداسازی ذرات در محلول‌هایی که ذرات آن‌ها دارای سایز بسیار کوچکی هستند، استفاده می‌شود. میزان مش این کاغذها ۲ تا ۳ میکرون است و عبور محلول از این کاغذها کند انجام می‌شود. واتمن ۴۲ و ۴۴ با باند آبی از این نوع مدل کاغذ صافی می‌باشد.

کاغذ صافی بافت متوسط

محلول‌هایی که از این کاغذها برای جداسازی مواد جامد استفاده می‌شود، حاوی ذراتی در اندازه متوسط هستند. میزان تخلخل بافت این نوع کاغذها ۸ تا ۱۰ میکرون است و سرعت عبور محلول در آن‌ها کمی بیشتر از کاغذهای بافت ریز است. واتمن ۴۰ با باند سفید از این نوع می‌باشد.

کاغذ صافی با بافت درشت

 با این کاغذ ذرات درشت و ژلاتینی از محلول‌ها جدا می‌شوند. مش این کاغذها ۲۰ تا ۲۵ میکرون است. سرعت انتقال محلول‌ها در کاغذ صافی با بافت درشت سریع‌ می باشد ولی محلول بعد صافی حاوی ذرات با سایز کوچک است. واتمن ۴۱ با باند مشکی از این نوع مدل کاغذ صافی می‌باشد.

انواع جنس کاغذ صافی

کاغذ فیلتر سلولزی

 این کاغذها از سلولز ساخته شده‌اند و عبور ذرات تا ۲.۵ میکرومتر از آن امکان‌پذیر نیست. این کاغذها برای صاف کردن گرانشی با استفاده از یک قیف ساده مورد استفاده قرار میگیرند. کاغذهای فیلتر سلولزی، بدون خاکستر هستند، در آنالیزهای گرانش سنجی و در آزمایشگاه‌های شناسایی مواد کاربرد دارند.

محصولات فروشی فروشگاه : خرید ست سرم

<yoastmark class=

کاغذ فیلتر شیشه ای ریز رشته‌ای

 این کاغذها از ریز رشته‌های شیشه‌ای یا کوارتز تشکیل شده‌اند که مقاومت گرمایی تا دمای ۵۵۰ درجه سانتیگراد دارند. به همین جهت از آن‌ها در تجزیه گرانش سنجی استفاده می‌شود. همچنین از این نوع کاغذ در کنترل آب، کشت باکتری و جلبک و کنترل آلودگی آب‌های هرز استفاده می‌شود. نمی‌توان این کاغذها را تا زد پس باید در قیف بوخنر به کار گرفته شوند. توانایی آن‌ها در جمع کردن ذرات روی خودشان تا حد زیر میکرون است.

کاغذ فیلتر کمی

 از کاغذ صافی فیلتر کمی برای تجزیه و تحلیل کمی و وزنی استفاده می‌شود. در طول تولید این نوع کاغذ، تولیدکنندگان از اسید برای دستیابی به خلوص بالا استفاده می‌کنند.

کاغذ فیلتر کیفی

 از کاغذ فیلتر کیفی در تکنیک‌های تحلیلی کیفی برای تعیین مواد استفاده می‌شود. کاغذ فیلتر کیفی با توجه به اندازه منافذ مختلف، درجه‌های مختلفی دارد. در کل ۱۳ درجه مختلف کاغذ فیلتر کیفی وجود دارد. بزرگترین اندازه منافذ، درجه ۴ است. کوچکترین اندازه منافذ درجه ۶۰۲ است. رایج‌ترین نمرات درجه ۱ تا درجه ۴ می باشد..

مطالب بیشتر : سرم چیست؟ انواع سرم تزریقی

کاغذ فیلتر غشایی

در این کاغذها، ذرات تا اندازه ۰.۲ میکرون روی سطح آن‌ها نگه داشته می‌شوند. از این نوع کاغذ در میکروبیولوژیکی و آلودگی هوا استفاده می‌گردد.

کاغذ کروماتوگرافی

 کروماتوگرافی روشی است که شیمیدان‌ها برای جداسازی ترکیبات از آن استفاده می‌کنند. این نوع کاغذ دارای سرعت جریان آب خاص و سرعت جذب برای به حداکثر رساندن نتیجه کروماتوگرافی کاغذ است. سرعت جذب این نوع کاغذ صافی از ۶ سانتیمتر تا ۱۸ سانتیمتر و ضخامت آن از ۰.۱۷ میلیمتر الی ۰.۹۳ میلیمتر می باشد.

کاغذهای کارتوش

این مدل کاغذ در جداسازی و شستشوی مواد جامد مورد استفاده قرار می‌گیرد و جنس آن از کوارتز، سلولز و یا پشم شیشه است. در جدا کردن گرد و غبار از هوا نیز از این نوع کاغذ استفاده می‌شود.

فیلترهای روغن

روغن موتور برای از بین بردن ناخالصی‌ها فیلتر می‌شود. فیلتراسیون روغن به طور معمول با فیلتراسیون حجمی انجام می‌شود. کاغذهای فیلتر روغن‌های روان‌کاری، برای مقاومت در برابر دمای بالا آغشته می‌شوند.

فیلتر الیاف کوارتز

کاغذ صافی فیلتر الیاف کوارتز مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی دارد، تحت تأثیر رطوبت قرار نمی گیرد و به راحتی استریل می شود و بیشتر از آن برای تجزیه و تحلیل آلودگی هوا استفاده می‌شود.

موارد بسیار زیادی از انواع کاغذهای صافی وجود دارد که در مصارف متفاوتی استفاده می‌شوند. از نمونه‌های آن می‌توان به کاغذهای نایلونی برای جداسازی باکتری‌ها و ذرات مثل اندازه‌گیری قند خون، پلی اتر سولفون در تصفیه‌های عمومی، پلی کربنات در سلول‌های بیولوژیکی انگل شناسی، استات سلولز برای حلال‌های آلی و تصفیه مایعات بیولوژیکی اشاره کرد.

محصولات پر فروش : انواع نخ جراحی

قیمت <yoastmark class=

قیمت کاغذ صافی:

قیمت این کاغذها مانند دیگر اقلام مصرفی پزشکی مدام در حال تغییر است اگر چنانچه شما برای پروژه‌های تحقیقاتی یا مراکز درمانی نیاز به کاغذ صافی داشتید می توانید از کارشناسان تجهیزات پزشکی خسروی دانش کمک بگیرید تا براساس هدف کاری خود، خرید مقرون به صرفه و البته باکیفیتی داشته باشید.

فروشگاه تجهیزات پزشکی خسروی دانش در این راستا آماده همکاری با کلینیک‌ها و مراکز درمانی می‌باشد شما می توانید برای سفارشات خود از طریق شماره تماس و واتساپ ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ با ما در ارتباط باشید.

با خرید مرقوم به صرفه و پرداخت در محل با خیالی آسوده کالاهای خود را سفارش دهید.

ما میکوشیم تا هزینه برای شما مقرون به صرفه باشد، گدشته از آن کالای مصرفی باید اصل باشد تا کارایی آن درست عمل کند. امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم. با آرزوی توفیق روز افزون برای شما هم میهنان گرامی. شاد، سلامت و تندرست باشید.​

نظرات (10)

 1. فلورا وزیری

  کاغذ صافی برای آزمایشگاه کشت باکتری می خوام آیا موجود دارید؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر بله لطفا با ما تماس بگیرید

 2. پویا شعبانی

  کاملا کاربردی و جامع. با تشکر از مطالب ارزشمند شما در این سایت

  1. مدیر سایت

   مرسی از دیدگاهتون، موفق باشید

 3. سید هادی جلیلی

  من تو یه آزمایشگاه کار می کنم، می خواستم اطلاعات جامعی در مورد کاغذهای صافی به دست بیارم پس از خواندن مقاله شما متوجه شدم که بسیار جامع و عالینوشتید به همین خاطر خیلی ممنونم از سایت خوب و مطالب ارزشمندتون.

  1. مدیر سایت

   باعث خوشحالیه که تونستیم با مطالبمون بهتون کمک کنیم، مرسی از نظرتون

 4. ایمان مجیدی

  کاغذ صافی واتمن برای کلینیک زیبایی می خوام موجود دارید؟

  1. مدیر سایت

   سلام وقت بخیر، بله موجوده لطفا واتساپ بهمون پیام بدید

 5. نوید اصغری

  مطلب کامل و مفیدی بود

  1. مدیر سایت

   سپاسگذاریم از دیدگاهتون

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پر فروش

لایت کیور
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
لایت کیور دندانپزشکی چیست؟ بهترین مدل لایت کیور
روتختی پزشکی یکبار مصرف
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
خرید روتختی یکبار مصرف / ملحفه دو سر کشدار
ابزار پرکاربرد دندانپزشکی
ابزار جراحی, فروشگاه پزشکی
ابزار پرکاربرد دندانپزشکی / انواع ست های دندانپزشکی
پنس پزشکی
ابزار جراحی, فروشگاه پزشکی
خرید پنس جراحی / انواع پنس های جراحی
لوپ پزشکی
فروشگاه پزشکی
خرید لوپ پزشکی / انواع لوپ دندانپزشکی
گوشی پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
گوشی پزشکی چیست؟ انواع گوشی پزشکی
چکش رفلکس
تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
چکش رفلکس چیست؟ کاربرد چکش معاینه
پالس اکسیمتر
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
پالس اکسیمتر چیست؟ انواع دستگاه پالس اکسیمتر
پنبه بهداشتی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات کلینیک زیبایی
قیمت پنبه بهداشتی / پنبه بهداشتی ۱۰۰ گرمی
دهان بازکن
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
انواع دهان بازکن / ویژگی های دهان بازکن دندانپزشکی
تیغ جراحی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع تیغ بیستوری / خرید تیغ جراحی
بن ماری آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
بن ماری آزمایشگاهی / کاربرد انواع دستگاه بن ماری
ساکشن دندانپزشکی
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی
موتور ایمپلنت
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
موتور ایمپلنت چیست؟ انواع موتور ایمپلنت
سانتریفیوژ آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
سانتریفیوژ  چیست؟ انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی
دستگاه فور
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
دستگاه فور چیست؟ انواع دستگاه فور آزمایشگاهی
خرید گاز استریل و غیر استریل
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
گاز استریل و غیر استریل طبی / خرید گاز استریل پزشکی
فشارسنج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی
رطوبت ساز
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ انواع دستگاه اکسیژن ساز
صندلی-تابوره-پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
صندلی تابوره چیست؟ انواع صندلی تابوره
تشک مواج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
تشک مواج چیست؟ انواع تشک زخم بستر
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه