خرید امنبرای ثبت سفارشات خود تماس حاصل نمایید
تجهیزات دندانپزشکی فروشگاه پزشکی

ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی

ساکشن دندانپزشکی

ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی

همه ما، حداقل یکبار تجربه رفتن به دندانپزشکی را داریم. ساکشن دندانپزشکی در واقع همان لوله‌ای است که داخل دهان قرار می‌دهند که به منظور مکش بزاق دهان و همچنین خون ناشی از جراحت لثه مورد استفاده قرار می‌گیرد.  

این محتوا در وبسایت برای آگاهی مخاطبان می باشد و جلوه فروشی ندارد.

برای خرید دیگر محصولات وبسایت میتوانید با شماره تماس ما  ۰۹۲۱۲۹۷۸۴۶۸ در ارتباط باشید.

معرفی انواع ساکشن دندانپزشکی:

ساکشن دندانپزشکی آبی:

این ساکشن، ساکشن بزاق کش نامیده می‌شود که وظیفه آن جمع‌آوری بزاق دهان و همچنین خونی است که در حین ترمیم و کشیدن دندان در دهان جمع می‌شود. این ساکشن دندانپزشکی به نحوی در دهان بیمار قرار می‌گیرد که تمامی بزاق موجود در دهان، تخلیه شود.

محصول فروشی: خرید پنبه بهداشتی

"</p

درمورد این نوع ساکشن‌ها باید بگوییم که سبب اتلاف و هدر رفت مقدار زیادی آب می‌شوند. به طوری که در هر دقیقه حجمی برابر با ۸ الی ۱۳ لیتر آب برای این منظور صرف می‌گردد.

با توجه به زمان‌بر بودن فعالیت های دندانپزشکی، حجم آب مصرفی روزانه و نهایتاً مجموع مصرف آب در هر دوره، بسیار زیاد است به همین دلیل بهتر است که ساکشن‌های دندانپزشکی آبی با برقی یا بادی جایگزین شود.

ساکشن دندانپزشکی برقی:

ساکشن برقی، جایگزین مناسبی برای ساکشن آبی است‌. این ساکشن پس از مصرف بالای ساکشن آبی، روی کار آمد.

برتری‌های ساکشن دندانپزشکی برقی نسبت به ساکشن آبی:

 1. ساکشن برقی دندانپزشکی با حداقل‌ مصرف انرژی، کار تخلیه بزاق از دهان بیمار را با قدرتی بیشتر نسبت به ساکشن آبی انجام می‌دهد.
 2. این ساکشن نیازی به فیلتر و یا لوله فاضلاب‌کشی جداگانه ندارد و به راحتی به یونیت متصل می‌شود.
 3. ساکشن دندانپزشکی برقی قیمت بالاتری نسبت به ساکشن آبی دارد ولی با عملکرد صرفه‌جویی در انرژی قیمت مقرون به صرفه‌ تری را برای شما رقم می‌زند.
 4. از دیگر فواید استفاده از این دستگاه، جلوگیری از کثیف شدن آینه و پر شدن بزاق دهان است.
 5. در برخی موارد خشک بودن دندان ضروری است که این دستگاه این عمل را انجام می‌دهد.
محصول فروشی وبسایت: خرید ست سرم

<yoastmark class=

ساکشن دندانپزشکی هوایی:

این ساکشن دندانپزشکی با نام ساکشن حجم بالا شناخته می‌شود. دستیار دندانپزشک، ساکشن دندانپزشکی هوایی را در مجاورت بخشی که نیازمند ترمیم است نگه می‌دارد و بدین وسیله کلیه مواد، ترشحات، مایعات، و خرده‌های دندان که در حین کار شکسته می‌شوند، جمع‌آوری خواهند شد.

عملکرد ساکشن‌های هوایی مشابه عملکرد جارو برقی پرقدرت می‌باشد. این نوع ساکشن قادر است هر آنچه که از مواد و ترشحات در دهان باقی مانده است را به راحتی و حتی بدون لمس دندان‌ها، از طریق مکش جمع‌آوری کند. قدرت مکش این ساکشن حدود ۱۰ تا ۱۵ برابر ساکشن آبی است.

مقالات علمی: ویژگی دهان بازکن دندانپزشکی

چرا استفاده از ساکشن ضروری است؟

 1. پس از تزریق بی‌حسی، ساکشن را داخل دهان می‌گذارند. این داروها مزه تلخی دارند و بیشتر بیماران ترجیح می‌دهند دهان را بعد از تزریق بشویند و از بزاق‌کش استفاده کنند.
 2. علاوه بر این اگر داروی بی‌حسی برای مدت طولانی بر روی قسمت انتهایی دهان شما باقی بماند، آن را بی‌حس می‌کند و شما احساس تهوع می‌کنید.
 3. از دیگر دلیل استفاده از ساکشن این است که دندان‌پزشک مطمئن شود زمانی که کار می‌کند، مایعات زیادی در دهان بیمار جمع نمی‌شود.
 4. هنگامی که دندانپزشک دندان شما را با آمالگام پر می‌کند، خرده‌های موادی که استفاده می‌کند در دهانتان باقی می‌ماند و برای پاک کردن آن‌ها باید از ساکشن استفاده کند.
 5. یکی دیگر از دلایل استفاده از ساکشن، خشک نگاه داشتن سطح دندان است. در روند برخی از درمان‌ها، مهم است که سطح دندان بیمار تمیز و خشک نگه داشته شود و به ‌وسیله ساکشن، می‌توان آب، خون و بزاقی را که در اطراف دندان جمع شده است جمع کرد.
 6. آخرین دلیل استفاده از ساکشن، کمک به دید دندان‌پزشک است زیرا مته دندانپزشکی، برای جلوگیری از داغ شدن دندان و تمیز نگه داشتن سطح آن، مقدار زیادی آب به بیرون اسپری می‌کند که به سرعت داخل دهان را پر می‌کند، به آینه دندانپزشک می‌رسد و دید او را مختل می‌کند. بنابراین، ضروری است در حین کار، از ساکشن حجم بالا استفاده شود تا تمام آنچه در دهان بیمار باقی می‌ماند تخلیه شود.

لوله ساکشن ضایعات دهان را به کجا می‌برد؟

لوله ساکشن، بزاق دهان را به همراه خرده‌های دندان و آمالگام و… به درون خود می‌کشد، با یک جداکننده، تمام مواد جامد را از مایعات درون ساکشن جدا می‌کند و بعد از آن، مایعات به شبکه فاضلاب می‌روند. البته توصیه می‌شود دندانپزشکان برای دستگاه ساکشن خود از یک جداکننده آمالگام استفاده کنند تا از ورود آن به شبکه فاضلاب جلوگیری شود.

محصول فروشی وبسایت: خرید چسب اتوکلاو

Authentic-dental-suction-brand

چند برند معتبر ساکشن دندانپزشکی برقی

ساکشن دندانپزشکی یکی از لوازم ضروری در مطب و کلینیک های دندانپزشکی است. کاربرد و وظیفه اصلی این دستگاه، کشیدن بزاق، خون و ذرات شکسته دندان در دهان حین درمان بیمار است. این مکنده قوی دارای سر ساکشن دندانپزشکی یک‌بار مصرف است که هر بار برای هر بیمار تعویض می‌شود.

ساکشن‌های برقی و مرکزی، نمونه‌های پرکاربرد این محصول هستند که در انواع برند‌های مختلف داخلی و خارجی وجود دارند. قیمت ساکشن دندانپزشکی ایرانی نسبت به نمونه‌های خارجی، کمتر است.

کارایی و کیفیت دستگاه ساکشن برقی و مرکزی ایرانی با برند‌های خارجی برابری می‌کند و شما به راحتی می‌توانید از این مدل‌های داخلی برای مطب و کلینیک خود استفاده کنید.

مهمترین برندهای ساکشن برقی

ساکشن برقی فور یو

ساکشن دندانپزشکی ۴U با موتور پر قدرت ۱۷۰ وات است که حدوداً ۴.۵ برابر قوی‌تر از ساکشن آبی است

 و کار کشیدن بزاق و مواد دیگر داخل دهان را انجام می‌دهد. این ساکشن یک دستگاه یونیت را با کمترین میزان صدا حدوداً ۵۷ دسی بل ساپورت می‌کند.

بیشتر بدانید: دستگاه فشارسنج چیست؟

<yoastmark class=

این دستگاه برای اتصال به یونیت نیاز به تغییر یونیت از نظر لوله‌کشی ندارد و به صورت مستقیم مواد جامد را از مایعات جدا می‌کند و به فاضلاب هدایت می‌کند.

این نوع ساکشن با کمترین مصرف برق به اندازه ۴۰ وات، کار خود را به بهترین نحو انجام می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های ساکشن ۴U ، وزن پایین آن است.

ساکشن دندانپزشکی ۴U حدود ۱۰ کیلوگرم وزن دارد به همین خاطر جابه‌جایی آن راحت است. این مدل ساکشن در نمونه ساکشن جراحی قرار دارد و با مکش ۱۱ لیتر در دقیقه کار خود را انجام می‌دهد.

مطالب دیگر: دستگاه اتوکلاو  چیست؟

<yoastmark class=

ساکشن دندانپزشکی STS

ساکشن دندانپزشکی برقی STS  به دلیل کیفیت بالا و در عین حال قیمت مناسب بین مشتریان، محبوبیت خاصی پیدا کرده است. این ساکشن جایگزین مناسبی برای ساکشن آبی است زیرا مصرف آب در آن به صفر می‌رسد و با کمترین صدا، کمترین مصرف برق کار خود را انجام می‌دهد.

این ساکشن به صورت مستقیم به فاضلاب هدایت می‌شود و دارای فیلتر توری جداکننده مواد جامد از مواد مایع است. ساکشن STS  تنها یک یونیت را ساپورت می‌کند و در زمان‌هایی که پزشک نیاز به زمان طولانی برای درمان بیمار دارد، از آن استفاده می‌کند.

محصول فروشی: خرید روتختی دوسرکشدار

 ساکشن موتور جت پلاس مدل f

ساکشن دندانپزشکی برقی جت پلاس مدل f بسیار سبک و کوچک بوده و به راحتی قابل حمل است. به تمامی یونیت‌ها سازگار بوده و یک یونیت را ساپورت می‌کند.

این دستگاه با قدرت مکش ۱۰ لیتر در دقیقه کار خود را انجام می‌دهد. ساکشن دندانپزشکی جت پلاس با قدرت موتور ۱۷۰ وات با کمترین صدا، ۱۰ برابر ساکشن‌های معمولی قدرت دارد.

این ساکشن دارای دو فیلتر آنتی‌باکتریال و امالگام با ظرفیت ۵۰۰ گرم است. مصرف برق در این یونیت ۳۰ وات است. یکی دیگر از مزیت‌های دستگاه ساکشن برقی کارکرد راحت و عمر بالای آن است.

ساکشن برقی توربو پلاس

ساکشن برقی توربو پلاس دارای دو موتور قوی است و با سه قدرت قابل انتخاب، طرفداران خاص خود را دارد. این دستگاه توانایی کارکرد در جراحی‌های طولانی مدت را دارد.

جالب‌تر از همه اینکه این دستگاه نسبت به بقیه ساکشن‌های دندانپزشکی کمترین صدا را از خود تولید می‌کند که این صدا چیزی حدود ۱۹ دسی بل است.

ساکشن توربو پلاس دارای دو فیلتر آنتی‌باکتریال و آنتی ویروس است. قابلیت مهم آن هم استفاده همزمان از دو موتور است. دارای صفحه لمسی زیبایی می‌باشد و مصرف برق در این دستگاه بسیار پایین و حدود ۱۰ وات است.

مطالب بیشتر: یونیت دندانپزشکی چیست؟

<yoastmark class=

نکات لازم هنگام خرید ساکشن

 1. میزان مکش ساکشن برقی
 2. تعداد یونیت‌های که دستگاه را ساپورت می‌کنند
 3. قیمت ساکشن نسبت به کارایی آن
 4. میزان مصرف برق و انرژی دستگاه
 5. میزان صدایی که دستگاه تولید می‌کند

همه این موارد در کیفیت دستگاه ساکشن تاثیر گذار هستند.

مطالب بیشتر: موتور ایمپلنت چیست؟

The-price-of-dental-suction

قیمت ساکشن دندانپزشکی

قطعاً یکی از موضوعات بسیار مهم برای همه افراد در زمینه خرید هر نوع وسیله‌ای، بحث قیمت است. این موضوع در مورد تجهیزات دندانپزشکی نیز صدق می‌کند. برای خرید ساکشن دندانپزشکی لازم است کارایی خود را از خرید ساکشن در نظر بگیرد. قبل از خرید از یک یا چند دندانپزشک قدیمی‌تر مشاوره بگیرید تا بهترین نوع ساکشن دندانپزشکی را برای مجموعه خود تهیه کنید.

امیدوارم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم. با آرزوی توفیق روز افزون برای شما همراهان گرامی. شاد، سلامت و تندرست باشید.

نظرات (4)

 1. علیرضا صامتی

  بسیار جالب بود محتوای وبسایتتون

  1. مدیر سایت

   باعث خرسندی ماست رضایتمندی شما

 2. فاطمه دهقان

  بسیار عالی و کاربردی

  1. مدیر سایت

   مرسی از دیدگاهتون، شاد، سلامت و تندرست باشید

فکر خود را اینجا بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محصولات پر فروش

لایت کیور
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
لایت کیور دندانپزشکی چیست؟ بهترین مدل لایت کیور
روتختی پزشکی یکبار مصرف
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی
خرید روتختی یکبار مصرف / ملحفه دو سر کشدار
ابزار پرکاربرد دندانپزشکی
ابزار جراحی, فروشگاه پزشکی
ابزار پرکاربرد دندانپزشکی / انواع ست های دندانپزشکی
پنس پزشکی
ابزار جراحی, فروشگاه پزشکی
خرید پنس جراحی / انواع پنس های جراحی
لوپ پزشکی
فروشگاه پزشکی
خرید لوپ پزشکی / انواع لوپ دندانپزشکی
گوشی پزشکی
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
گوشی پزشکی چیست؟ انواع گوشی پزشکی
چکش رفلکس
تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
چکش رفلکس چیست؟ کاربرد چکش معاینه
پالس اکسیمتر
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
پالس اکسیمتر چیست؟ انواع دستگاه پالس اکسیمتر
پنبه بهداشتی
البسه یکبارمصرف, تجهیزات کلینیک زیبایی
قیمت پنبه بهداشتی / پنبه بهداشتی ۱۰۰ گرمی
دهان بازکن
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
انواع دهان بازکن / ویژگی های دهان بازکن دندانپزشکی
تیغ جراحی
ابزار جراحی, البسه یکبارمصرف, تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, تجهیزات کلینیک زیبایی
انواع تیغ بیستوری / خرید تیغ جراحی
بن ماری آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
بن ماری آزمایشگاهی / کاربرد انواع دستگاه بن ماری
ساکشن دندانپزشکی
تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
ساکشن دندانپزشکی چیست؟ انواع ساکشن دندانپزشکی
موتور ایمپلنت
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
موتور ایمپلنت چیست؟ انواع موتور ایمپلنت
سانتریفیوژ آزمایشگاهی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, فروشگاه پزشکی
سانتریفیوژ  چیست؟ انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی
دستگاه فور
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
دستگاه فور چیست؟ انواع دستگاه فور آزمایشگاهی
خرید گاز استریل و غیر استریل
البسه یکبارمصرف, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات کلینیک زیبایی, داروخانه
گاز استریل و غیر استریل طبی / خرید گاز استریل پزشکی
فشارسنج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
دستگاه فشارسنج چیست؟ انواع فشارسنج پزشکی
رطوبت ساز
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟ انواع دستگاه اکسیژن ساز
صندلی-تابوره-پزشکی
تجهیزات آزمایشگاهی, تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات دندانپزشکی, فروشگاه پزشکی
صندلی تابوره چیست؟ انواع صندلی تابوره
تشک مواج
تجهیزات بیمارستانی, تجهیزات پزشکی خانگی, فروشگاه پزشکی
تشک مواج چیست؟ انواع تشک زخم بستر
فیلدهایی را که نشان داده می شوند انتخاب کنید. دیگران پنهان خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • تصویر
 • شناسه
 • امتیاز
 • قیمت
 • موجودی
 • دسترسی
 • افزودن به سبد خرید
 • شرح
 • محتوا
 • ویجت
 • ابعاد
 • اطلاعات تکمیلی
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • ویژگی های سفارشی
Click outside to hide the compare bar
مقایسه