موتور ایمپلنت چیست؟ انواع موتور ایمپلنت

ایمپلنت‌ها برای کسانی مناسب هستند که یک یا چند دندان خود را بر اثر اتفاق از دست داده‌اند و برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته می‌توانند ایمپلنت دندان کنند. ایمپلنت دندان به این صورت است که به عنوان ریشه دندان درون استخوان فک قرار می‌گیرد و سپس تاج دندان بر روی آن به صورت کامل بازسازی می‌شود. زمانی که شما به سایت تجهیزات پزشکی خسروی دانش مراجعه کنید تمام تجهیزات مورد نیاز برای دندانپزشکی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بنابراین در صورتی که به وسایلی همانند موتور ایمپلنت نیاز دارید می‌توانید به صورت ضمانت‌دار از سایت فروشگاهی ما خرید خود را انجام دهید.

 

مزیت ایمپلنت دندان

مزیت ایمپلنت دندان:

مهمترین مزیت ایمپلنت دندان این است که دیگر لازم نمی‌شود دندان‌های سالم تراشیده شوند در نتیجه هیچ آسیبی به دندان‌های سالم وارد نمی‌شود. در واقع یکی از بهترین راه‌ها برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته، ایمپلنت دندانی می‌باشد به این دلیل که ظاهر آن کاملا طبیعی است و هیچ تفاوتی با دندان های طبیعی ندارد.

موتور ایمپلنت چیست؟

موتور ایمپلنت یک دستگاه الکتریکی ضروری در روند قرار دادن ایمپلنت‌های دندان است. امروزه یکی از متداول‌ترین جراحی‌های دندانپزشکی، ایمپلنت و یکی از ضروری‌ترین دستگاه‌های جراحان دندانپزشکی موتور ایمپلنت است. دستگاهی که اگر مورد استفاده قرار نگیرد، عملاً انجام ایمپلنت غیر ممکن خواهد بود.

 

اینفوگرافی موتور ایمپلنت

تجهیزات جانبی موتور ایمپلنت:

اکسیژن با فشار مثبت و اکسید نیتروژن، مکمل‌های ضروری هستند. برای بسیاری از سیستم‌های حفاری، به نیتروژن یا هوای فشرده نیاز است. هندپیس‌های پرسرعت و کم سرعت نیز از دیگر اقلام ضروری هستند. تجهیزات حفاری کاشت ایمپلنت با گشتاور بالا و سرعت پایین نیز اجباری هستند.

نور کافی برای جراحی و نور جانبی مناسب برای اقدامات حمایتی، بخش جدایی‌ناپذیر از کار ایمپلنت است. ویژگی مهم دیگر، وجود یک مانیتور کامپیوتر است که در آن رادیوگرافی به راحتی دیده شود. بر این مبنا یک واحد رادیوگرافی باید در دسترس باشد. گرفتن عکس بدون جابجایی بیمار، در بالا رفتن کارکرد موتور ایمپلنت بسیار مفید خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده موتور ایمپلنت
 1. کنسول مرکزی
 2. پدال کنترل
 3. میکرو موتور
 4. ضد زاویه متصل به میکرو موتور
انواع موتور ایمپلنت
 1.  میکرونکس
 2.  اُمگا
 3. کوکسو
 4. موتور ایمپلنت NSK

ایمپلنت برای چه افرادی ناموفق خواهد بود؟

در صورتی که سابقه انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی را داشته‌اید یا اینکه در حال حاضر این درمان‌ها را انجام می‌دهید، درمان شما با این روش احتمال کمتری دارد.

مبتلا شدن به پوکی استخوان و بیماری‌هایی مثل آن، هنوز اطمینانی حاصل نشده است و تاثیر آن در کارکرد و ماندگاری آن مشخص نیست.

برای انجام دادن این جراحی، سلامت لثه فرد مراجعه‌کننده بسیار حائز اهمیت است و علاوه بر آن باید استخوان‌های فک قدرت و انسجام کافی را برای نگهداری داشته باشند.

در بیشتر موارد، اگر شخصی که می‌خواهد ایمپلنت انجام دهد از دخانیاتی مثل سیگار استفاده کند، دندانپزشک از درمان خودداری می‌کند چون استعمال سیگار باعث پایین آمدن امکان موفقیت درمان می‌شود.

 

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

یک نوع تیتانیوم خالص می‌باشد که با بدن انسان سازگار است. شکل آن به صورت میله‌ای باریک می‌باشد که داخل استخوان فک قرار داده می‌شود. ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان‌های از دست رفته است. نکته قابل توجه این است که اگر بعد از قرار گرفتن در فک به شکل صحیح از آن نگهداری شود ماندگاری بسیار زیادی دارد.

دستگاه‌های دارای نور:

دستگاه‌های دارای نور، دارای یک LED در میکروموتور هستند. لامپی که نور را از طریق فیبر نوری به سر زاویه مقابل منتقل می‌کند. این به ما امکان می‌دهد در حین جراحی‌ها بهتر ببینیم اما این مزیت باعث می‌شود موتور به طور قابل توجهی گران‌تر شود. بنابراین قبل از خرید باید ارزیابی کنید که آیا واقعاً به این ویژگی نیاز دارید یا خیر.

دستگاه‌های دارای پدال:

دستگاه‌های با پدالِ بسیار ساده در بازار موجود هستند. این پدال‌ها فقط روشن و خاموش شدن موتور را کنترل می‌کنند. مدل های دکمه‌ای دیگری نیز وجود دارند که طرز کار پیچیده‌تری دارند.

 

اجزای تشکیل دهنده موتور ایمپلنت چیست؟

اجزای تشکیل دهنده موتور ایمپلنت چیست؟

موتور ایمپلنت چهار جزء اصلی دارد.

 1. کنسول مرکزی
 2. پدال کنترل
 3. میکرو موتور
 4. ضد زاویه متصل به میکرو موتور

میکرو موتور دستگاه ایمپلنت مهم‌ترین جزء این دستگاه است.

انواع موتور ایمپلنت:

موتور ایمپلنت میکرونکس:

موتور ایمپلنت میکرونکس در کشور کره جنوبی تولید می‌شود. این موتور یکی از بهترین موتورهای ایمپلنت است و مورد تایید استانداردهای اروپا و آمریکا می‌باشد. دارای صفحه نمایش LCD است و اینسترومنت آن از نوع فایبراپتیک می‌باشد. سرعت و گشتاور این دستگاه قابل تنظیم است. اگر به این نکته توجه کنیم که دستگاه قابلیت تنظیم گشتاور در ضریب‌های مختلف را دارا است، از 5 تا 70 نیوتن بر سانتی‌متر توسط آنگل 1 به 20 کاهنده قابل تنظیم می‌باشد و سرعت چرخش دستگاه این توانایی را دارد که از 30 تا 40.000 دور در دقیقه تنظیم گردد.

ویژگی های موتور ایمپلنت میکرونکس:

 • صفحه نمایش LCD
 • سرعت چرخش قابل تنظیم تا 40.000 دور در دقیقه
 • گشتاور(تورک) قابل تنظیم تا 70 نیوتن بر سانتیمتر
 • ضریب گشتاور 20 به 1 کاهنده و قابل تنظیم در ضریب‌های مختلف
 • دارای کالیبراسیون خودکار و 9 عدد حافظه برنامه
 • ایریگیشن قابل تنظیم تا 100 میلی‌لیتر در دقیقه
 • دارای آنگل ایمپلنت اپتیک پوش باتن 20:1  میکرو NX
 • قابلیت کنترل اتوماتیک گشتاور
 • دارای پدال چند منظوره با کنترل کامل

موتور ایمپلنت اُمگا:

موتور ایمپلنت اُمگا ساخت کشور ایتالیا است. مدل پلاس، همراه با آنگل نوری می‌باشد که به دلیل کیفیت مناسبی که دارد، در لیست بهترین موتورهای ایمپلنت قرار گرفته است.

ویژگی های موتور ایمپلنت اُمگا:

 • دارای موتور براشلس می‌باشد.
 • دارای آنگل نوری است.
 • ایرموتور قابل اتوکلاو تا بیش از 1000 سیکل
 • تنظیم الکترونیکی آنگل
 • دارای تورک
 • 40000 دور در هر دقیقه

این محصول در سه مدل مختلف در اختیار متقاضیان قرار می گیرد:

 1. موتور با پدال ساده همراه با آنگل
 2. موتور ایمپلنت با پدال مولتی فانکشن همراه با آنگل
 3. با پدال مولتی فانکشن همراه با آنگل نوری

موتور ایمپلنت کوکسو:

موتور ایمپلنت کوکسو ساخت کشور چین بوده و از بهترین موتورهای ایمپلنت بازار  است. LCD  یا صفحه نمایش لمسی رنگی آن  5.7 اینچی دارد. اینسترومنت این موتور از نوع نوری می‌باشد. سرعت چرخش این دستگاه از 300 تا 40.000 دور در دقیقه قابل تنظیم است و گشتاوری قابل تنظیم از 5 تا 80 نیوتن بر سانتیمتر توسط آنگل 1 به 20 کاهنده را دارا می‌باشد. کنترل سرعت و گشتاور توسط این موتور ایمپلنت، به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. این دستگاه 10 حافظه برنامه دارد و مجهز به کالیبراسیون خودکار فرکانس می‌باشد. موتور ایمپلنت کوکسو دارای یک آنگل ایمپلنت اپتیک بلبرینگی پوش با تن 20:1 آب از داخل با  قطر 2.35 است که این آنگل با سرعت 15 تا 2000 دور در دقیقه می‌چرخد، گشتاور آن 5 الی 80 نیوتن بوده و نویز این موتور 57 دسیبل می‌باشد.

ویژگی های موتور ایمپلنت کوکسو:

 • داری صفحه نمایش LCD
 • سرعت چرخش قابل تنظیم از 0 تا 40.000 دور در دقیقه
 • گشتاور(تورک) قابل تنظیم از 5 تا 55 نیوتن بر سانتیمتر
 • ضریب گشتاور 20 به 1 کاهنده
 • دارای کالیبراسیون خودکار و 10 عدد حافظه برنامه
 • ایرگیشن قابل تنظیم تا 150 میلی‌لیتر در دقیقه
 • دارای آنگل ایمپلنت بلبرینگی پوش با تن کوکسو
 • میکرو موتور بدون ذغال سوئیسی
 • قابلیت کنترل اتوماتیک گشتاور
 • دارای پدال چند منظوره با کنترل کامل

موتور ایمپلنت NSK:

موتور ایمپلنت NSK ساخت کشور اتریش می‌باشد که از بهترین موتور ایمپلنت‌های موجود در بازار بوده و دارای صفحه نمایش LCD است. گشتاور این موتور  در ضریب‌های مختلف قابلیت تنظیم می‌باشد و از 5 تا 80 نیوتن بر سانتیمتر توسط آنگل 1 به 20 کاهنده قابلیت تنظیم است. این دستگاه مجهز به هشدار صوتی می‌باشد. میکروموتور بدون ذغال دارد و فایبراپتیک با حداکثر سرعت 40.000 دور در دقیقه کار می‌کند و این توانایی را دارد که به کلیه آنگل‌های استاندارد وصل شود. این توانایی را دارد که به صورت اتوماتیک سرعت و گشتاور را کنترل کرده و کالیبراسیون خودکار فرکانس انجام دهد.

این دستگاه 8 حافظه برنامه را دارا می‌باشد و در حافظه 100 دقیقه ساخته شده است. سرعت چرخش دستگاه از 200 تا 40.000 دور در دقیقه قابل تنظیم می‌باشد. پدال چند منظوره دارد که این توانایی را دارد به طور کامل کنترل شود و حداکثر خروجی پمپ دستگاه 75 میلیمتر بر دقیقه می‌باشد.

ویژگی های موتور ایمپلنت NSK:

طراحی ساده و ارگونومیکی دارد

سرعت چرخش قابل تنظیم تا 40000 دور در دقیقه را داراست

گشتاور قابل تنظیم تا 80 نیوتن بر سانتیمتر را داراست

دارای 8 حافظه برنامه می‌باشد

ایریگیشن قابل تنظیم تا 75 میلی لیتر در دقیقه

قابلیت کنترل اتوماتیک گشتاور و کالیبراسیون خودکار

پدال چند منظوره با کنترل کامل و مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار

اندوستیال و ساب‌ پریوستیال چیست؟

ایمپلنت اندوستیال به ایمپلنتی می‌گویند که داخل استخوان قرار داده می‌شود ولی ساب‌پریوستیال ایمپلنتی می‌باشد  که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه  قرار می‌گیرد. دیگر از ایمپلنت‌های ساب‌ پریوستیال استفاده نمی‌شود زیرا در مقایسه با ایمپلنت‌های اندوستیال در بلند مدت نتیجه‌های ضعیف‌تری دارند و دارای استحکام کمتری هستند.

 

قیمت موتور ایمپلنت

قیمت موتور ایمپلنت:

برای آگاهی از قیمت موتور ایمپلنت بهتر است از کارشناسان فروش ما سؤال بپرسید زیرا این مسأله تحت تأثیر شرایط اقتصادی کشور و در نتیجه برند تولید‌کننده قرار گرفته و نمی‌توانیم قیمت واحدی را در این زمینه به شما معرفی کنیم.

امیدواریم در این مقاله تجهیزات پزشکی خسروی دانش توانسته باشیم کمکی به شما و جامعه پزشکی کرده باشیم. با آرزوی توفیق روز افزون برای شما کاربران گرامی. موفق و سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.